ggg ggg

Odsłonięcie tablicy poświęconej Władysławowi Podkowińskiemu

Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Gajcy, Radna Katarzyna Sadurska, Sołtys Mokrej Wsi Aleksandra Świeżak, Sołtys Szymanówka Karol Tyczyński, Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Wioleta Kur, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej Marcin Ołdak oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Mokrej Wsi Marta Donoch wraz z uczniami i gronem pedagogicznym wzięli udział w uroczystości osłonięcia tablicy poświęconej Władysławowi Podkowińskiemu.

Tablica stanęła w miejscu, gdzie powstało jedno z najważniejszych arcydzieł sztuki polskiej- obraz „Chłopiec w stawie- Mokra Wieś”. Na tablicy ukazane są również inne dzieła, które powstały w naszej okolicy- „ Bronisia”, „W agreście” i „Spotkanie”.
Burmistrz Paweł Bednarczyk podziękował mieszkańcom Mokrej Wsi z sołtys Aleksandrą Świeżak na czele za ufundowanie tablicy oraz kultywowanie pamięci o genialnym prekursorze impresjonizmu, jakim był Władysław Podkowiński.
/Info/

986 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
OGŁOSZONO PRZETARG NA WIADUKT W TŁUSZCZU I MOKREJ WSI!

Przedsiębiorstwo PKP PLK SA ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wykonanie skrzyżowań dwupoziomowych w Tłuszczu, Zielonce, Mokrej Wsi w ramach projektu...

Zamknij