ggg ggg ggg ggg

Od poniedziałku w całej Polsce zostaną zamknięte szkoły, przedszkola, uczelnie i placówki kultury

Na konferencji w dniu dzisiejszym ( 11 marca) premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i uczelni wyższych. To samo dotyczy kin, muzeów, teatrów i innych instytucji kultury oraz wszystkich placówek opiekuńczych.

Decyzja została podjęta w związku z rozszerzaniem się koronowirusa w sąsiednich krajach oraz celem spowolnienia rozprzestrzeniania się możliwości zarażeń na terenie Polski.
W trakcie konferencji prasowej została przekazana przez władze państwowe na czele z premierem Mateuszem Morawieckim decyzja o zamknięciu szkół, żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli na okres dwóch tygodni od najbliższego poniedziałku. W czwartek i piątek w szkołach zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, ale będą jeszcze otwarte ze względu na umożliwienie rodzicom zorganizowania opieki dla dzieci. Na podstawie specustawy rodzice dzieci do lat 8 będą mogli otrzymać zasiłek opiekuńczy.
Zajęcia na uczelniach zawieszono w okresie od 12 marca do 25 marca. Apelowano również, że czas zawieszenia lekcji i zajęć to okres kwarantanny, a nie ferii, więc dzieci i młodzież powinna przebywać w domach.
To samo dotyczy kin, teatrów i filharmonii, które od jutra zaprzestaną swojej działalność. Decyzja o zamknięciu muzeów dotyczy zwiedzających, prace badawcze będą nadal prowadzone. Wszystkie placówki opiekuńcze również nie będą otwarte.

/oprac. J.Cz./

1 131 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Komenda powiatowa policji Wołomin 02.03.2020 – 08.03.2020

KOMENDA POWIATOWA POLICJI WOŁOMIN   Kronika Kryminalna od 02.03.2020 do 08.03.2020 PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE      Kradzieże z włamaniem                      03.03.2020...

Zamknij