ggg ggg ggg

Od 22 marca do czerwca 2021 r. poważne utrudnienia w ruchu w al. Jana Pawła II w Radzyminie!!!

Od przyszłego poniedziałku, 22 marca br. będzie jeszcze więcej utrudnień w ruchu na al. Jana Pawła II w Radzyminie! Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji ulicy – budowa nowej nawierzchni i ścieżki rowerowej. Władze miasta proszą kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie oraz, aby nie jeździć „na pamięć”!

Urząd Miasta i Gminy Radzymin informuje, że w związku z kolejnym etapem modernizacji al. Jana Pawła II w Radzyminie i budowy ścieżki rowerowej, od poniedziałku 22 marca aż do końca czerwca 2021 r. nastąpią poważne utrudnienia w ruchu.
Odcinek od ul. Hallera do ul. Piłsudskiego będzie nieprzejezdny – dojazd będzie możliwy tylko do posesji i firm. Na pozostałych fragmentach alei Jana Pawła II pomiędzy ulicami: Sikorskiego i Norwida będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Autobusy komunikacji publicznej pojadą objazdami, zostanie uruchomiona gminna linia zastępcza.

Utrudnienia w ruchu
w al. Jana Pawła II

Prace przy modernizacji ulicy i budowie ścieżki rowerowej wzdłuż al. Jana Pawła II powinny zakończyć się latem br. Do tej pory wykonano część prac odwodnieniowych, zmodernizowano część infrastruktury oraz rozpoczęto budowę ścieżki. Kluczowy etap modernizacji nawierzchni w al. Jana Pawła II w Radzyminie na odcinku od skrzyżowana z ul. Norwida do skrzyżowania z ul. Sikorskiego, przypadnie na okres marzec-czerwiec 2021. Wynikają z tego nowe ograniczenia w ruchu pojazdów, które zaczną obowiązywać od poniedziałku, 22 marca 2021 r.:
Al. Jana Pawła II w Radzyminie będzie całkowicie zamknięta na odcinku od ul. Hallera do ul. Piłsudskiego (do Cmentarza Żołnierzy Poległych 1920). Możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji oraz obsługa firm i zakładów przemysłowych.
Ruch wahadłowy będzie odbywał się na odcinkach: od skrzyżowania z ul. Norwida/Polna do ul. Hallera, a także od ul. Piłsudskiego (wiadukt przy Cmentarzu Żołnierzy Poległych 1920) do ul. Sikorskiego (Cegielnia).

Proponowane objazdy

Osobom odwiedzającym cmentarz rekomendujemy parkowanie przy ul. Piłsudskiego (ślepa uliczka pomiędzy ogrodzeniem cmentarza i wiaduktem).
Utrudnienia będzie można objechać albo ul. Bohaterów Radzymina 1920 (dawną obwodnicą – dwupasmówką), albo przez Cegielnię i ul. Polną.
Autobusy komunikacji publicznej pojadą objazdami – 738 przez dwupasmówkę, a gminne linie R – zmodyfikowanymi trasami. Gmina uruchomi też dodatkową, zastępczą linię R38. Pojawi się kilka nowych przystanków, m.in. w centrum Radzymina na pl. T. Kościuszki i przy rondzie na skrzyżowaniu ul. Wołomińskiej z dwupasmówką. W przyszłym tygodniu będą dostępne zmodyfikowane rozkłady jazdy.

To kluczowa faza inwestycji

Jak poinformował burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński: „To kluczowa faza inwestycji, która była długo oczekiwana przez kierowców, pieszych i rowerzystów. Aleja Jana Pawła II od lat wymagała generalnego remontu i odwodnienia, szczególnie na odcinku bliżej Cegielni, na wysokości sklepu Biedronka i stacji benzynowej Lotos.
Po zakończeniu prac al. Jana Pawła II będzie miała nową nawierzchnię, odwodnienie deszczowe, oświetlenie i infrastrukturę techniczną, a ścieżka rowerowa poprowadzi od skrzyżowania z ulicami Norwida i Polną w Radzyminie do skrzyżowania z ul. Żeromskiego w Słupnie. Pojawią się też nowe przystanki autobusowe i przejścia dla pieszych. Zakończenie prac drogowych jest planowane na lato 2021 roku”.
Władze gminy Radzymin przepraszają za utrudnienia i dziękują za cierpliwość!
/opr. KW/

1 402 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przedstawiciele MKH im. AK Ziemi Radzymińskiej odznaczeni w Muzeum na Rakowieckiej!

Miło nam poinformować, że przedstawiciele Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej, znaleźli się w gronie osób odznaczonych medalami...

Zamknij