ggg ggg

Obchody Święta Policji w Wyszkowie 2017

W 98. rocznicę powołania polskiej Policji, funkcjonariusze wyszkowskiej KPP uroczyście obchodzili swoje doroczne święto. Nie zabrakło gości, awansów, nagród i wielu ciepłych słów skierowanych do policjantów przez przedstawicieli samorządów powiatu wyszkowskiego.

 

fot12Uroczystości odbyły się 24 lipca 2017 r. na placu apelowym Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, ale w związku z pełnieniem służby oraz innymi okolicznościami pod upalnym niebem stanęła reprezentacja wyszkowskiej służby policyjnej. Udział w święcie brali również goście: zastępca burmistrza Aneta Kowalewska, wicestarosta Adam Mróz, wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, wójt gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski, zastępca wójta gminy Brańszczyk Andrzej Łapiński, wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik, ksiądz kapelan Wojciech Goryszewski, radna Sejmiku Mazowieckiego dyrektor SPZZOZ Cecylia Domżała, komendant powiatowy PSP w Wyszkowie Marek Krassowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Wyszkowie Leszek Wieczorek, prokurator rejonowy w Wyszkowie Krzysztof Jeziorski, nadleśniczy Nadleśnictwa Wyszków Wojciech Kwiatkowski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków Celina Wielkowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Grażyna Polak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie Edyta Jarosz, komendant straży miejskiej Mirosław Wysocki oraz przedstawiciele związków zawodowych.
Całość uroczystości poprowadziła sierż. szt. Marta Gierlicka.
Właśnie o tym, że w bieżącym roku mija 98. rocznica uchwalenia ustawy o Policji mówił komendant powiatowy policji w Wyszkowie insp. Michał Toporkiewicz. Następnie przedstawił informacje dotyczące teraźniejszości i przyszłości jednostki, którą kieruje od dwu i pół roku. Przedstawił dane liczbowe mówiąc o wzroście skuteczności wyszkowskiego KPP, a szczególnie o tym, czym mogą się pochwalić, np. zmniejszeniem o 200 ilości postępowań w siedmiu kategoriach najbardziej uciążliwych przestępstw: w I półroczu 2014 było to 352 obecnie w 2017 r. 153, a wykrywalność z 57% wzrosła obecnie do 78%.
Wspomniał o utworzeniu na terenie Zabrodzia posterunku, chociaż zaznaczył, że bardziej to zasługa wójta gminy Tadeusza Michalika. Podkreślał, dobrą współpracę z samorządami i pochwalił się zakupem samochodu, który sfinansowało Starostwo i Urząd Miejski w Wyszkowie oraz o doposażeniu posterunku przez wójta Somianki. Odchodząc zaś od analiz mówił też o sfinansowaniu maskotki „Łoś”, która reprezentowała Wyszków na centralnych obchodach Święta Policji w Legionowie. Wypowiedź komendanta powiatowego zamieścimy na stronie internetowej naszej gazety www.kurier-w.pl, gdzie będzie pod artykułem film z nagraniem oraz galeria zdjęć.
Z kolei wicestarosta Adam Mróz podziękował funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym komendy za trud, starania, codzienną pracę i stwierdzał: – „Mamy tutaj kwiat naszej Komendy. Wiem, że jest Was zdecydowanie więcej i ja bardzo doceniam Waszą pracę, Wasze zaangażowanie”. Podkreślał, że mieszkańcy czują się bezpieczni dzięki prewencyjnym działaniom policjantów. Życzył szacunku od mieszkańców i wdzięczności od samorządowców. Na zakończenie wręczył dyplom komendantowi insp. Michałowi Toporkiewiczowi. Tych prezentów było więcej, gdyż później odebrał od wójta Długosiodła Stanisława Jastrzębskiego pamiątkowe podziękowanie oraz informację o doposażenie komendy w mikrofon i elementy nagłośnienia. Od dyrektorek placówek i instytucji powiatowych z okazji święta komendant powiatowy otrzymał kwiaty wraz z prezentem.
W tym roku awanse otrzymało 49 policjantów i wręczył nominacje komendant powiatowy wraz z wicestarostą Adamem Mrozem:
Na stopień Aspiranta Sztabowego Policji: Przemysława Ciecierskiego, Mariusza Kamińskiego, Sławomira Piątka, Marcina Bergera
Na stopień Starszego Aspiranta Policji: Kingę Sokół, Przemysława Delugę, Krzysztofa Kowalczyka, Grzegorza Runo.
Na stopień Aspiranta Policji: Roberta Walkowskiego
Na stopień Młodszego Aspiranta Policji: Justynę Dawicką, Agnieszkę Brodowską, Andrzeja Komendarskiego, Michała Nożewskiego, Marcina Kwiatkowskiego, Daniela Tryca, Mariusz Krajewskiego, Marzenę Reniewicz, Ewę Wykowską, Pawła Chmielewskiego.
Na stopień Sierżanta Sztabowego Policji:, Dariusza Kędzierskiego, Milenę Piechowską, Kamila Kurowskiego, Iwonę Krajewską, Monikę Dziewulską, Katarzynę Stępień, Martę Gierlicką, Grzegorza Niemyskiego, Rafała Czajkowskiego, Małgorzatę Czerwińską.
Na stopień Starszego Sierżanta Policji:, Piotra Postka, Pawła Żywiałkowskiego, Rafała Wójkowskiego, Leszka Liśkiewicza, Tomasza Michalaka, Marcina Śliwę, Mirosława Szumowskiego, Natalię Samsel.
Na stopień Sierżanta Policji: Artura Falbę, Beatę Zamielską, Zbigniewa Chełchowskiego, Monikę Maciejewską, Pawła Urbanowskiego.
Na stopień Starszego Posterunkowego Policji: STOPIEŃ:, Ilonę Puścian, Piotra Kozona, Ewelinę Śliwkę, Kingę Kuleszę, Mateusza Postka, Adriana Pazia, Macieja Tranczewskiego.
Odznaczenia cywilne – Medale za zasługi dla Policji przyznawane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji otrzymali:
Srebrny medal za zasługi – starosta Bogdan Pągowski,
Brązowy medal za zasługi – wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik.

Złoty medal za długoletnią Służbę nadawany przez prezydenta RP otrzymał asp. szt. Mirosław Szydlik.
Srebrną odznakę zasłużony Policjant otrzymał mł. insp. Zbigniew Zięcina.
Brązową odznakę zasłużony Policjant otrzymał asp. szt Adam Pieńczuk – odznaczenia nadawane są przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Wręczono Nagrody samorządów:

Starosta Wyszkowski

1. podkom. Piotr Ungrowski
2. st. asp. Mariusz Kamiński
3. st. sierż. Piotr Pet
4. pani Urszula Stalmach
5. pani Iwona Kukwa

Burmistrz Wyszkowa

1. mł. asp. Ewa Wykowska
2. sierż. szt. Marta Gierlicka
3. sierż. szt. Iwona Krajewska
4. sierż. Wioleta Szymanik
5. pani Wiesława Szczepanik
6. pan Sławomir Żołądek

Gmina Brańszczyk

1. mł. asp. Michał Nożewski
2. mł. asp. Dariusz Kurowski
3. asp. Marek Cackowski
4. asp. Adam Kulesza
5. sierż. szt. Rafał Wójkowski
6. sierż. Monika Maciejewska
Gmina Długosiodło
1. st. asp. Grzegorz Runo
2. mł. asp. Przemysław Bogdański
3. mł. asp. Paweł Chmielewski
4. sierż. Katarzyna Ościłowska
5. pani Wioletta Kurowska
6. pani Monika Orzelska

Gmina Rząśnik

1. st. sierż. Grzegorz Niemyski
2. sierż. Tomasz Michalak
3. sierż. Marcin Śliwa
4. sierż. Mirosław Szumowski
5. pani Aneta Kacprzuk
6. pani Hanna Kudlak
Gmina Somianka

1. asp. szt. Jarosław Bielecki
2. asp. Robert Walkowski
3. st. asp. Przemysław Nowotka
4. sierż. Aneta Kuczyńska
5. pani Danuta Ciecierska
6. pani Justyna Dąbrowska

Gmina Zabrodzie

1. asp. szt. Marek Glinka
2. st. asp. Andrzej Rzemek
3. asp. Paweł Łojek
4. mł. asp. Rafał Czajkowski
5. sierż. szt. Jolanta Szelaszuk
6. st. sierż. Sławomir Sitek
7. sierż. Paweł Urbanowski

Gratulujemy!
/J.Cz./

 

3 850 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gmina Łochów po raz kolejny stawia na projekty proekologiczne

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Łochów. Do końca 2018 roku ponad 9,8 mln zł z funduszy unijnych gmina zainwestuje w...

Zamknij