ggg ggg

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Radzyminie

W poniedziałek, 14 października w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego wręczone zostały doroczne Nagrody Burmistrza Radzymina dla Nauczycieli.

Podczas gali, w obecności dyrektorów oraz nauczycieli szkół i placówek oświatowych z terenu gminy Radzymin, wzorem lat poprzednich burmistrz Krzysztof Chaciński wraz z dyrektorem Centrum Usług Wspólnych Krzysztofem Czubą, wręczył nagrody kolejnym nauczycielom z pasją.
W tym roku, Nagrodą Burmistrza Radzymina w wysokości 3 tys. zł uhonorowano 10 nauczycieli. Wyróżnienia otrzymały następujące Panie:
Teresa Górska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie);
Dorota Nowowiejska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie);
Ewa Stańczak (Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie);
Iwona Smoczyńska (Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie);
Katarzyna Matera (Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Słupnie);
Agnieszka Pisarek (Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach);
Monika Kowalik (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Januszewskiej w Ciemnem);
Joanna Mierzwicka (Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie);
Anna Regulska (Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie);
Bożena Matera (Przedszkole nr 2 w Radzyminie).
Gratulując wszystkim nagrodzonym dodajmy, że Święto Edukacji Narodowej stanowiło dla włodarzy Radzymina okazję nie tylko do nagrodzenia nauczycieli i docenienia pracy dyrektorów placówek oświatowych, ale również do pochylenia się nad sprawami oświaty w gminie.
– Rozwój edukacji to mój osobisty priorytet. Jako młody ojciec na własnej skórze odczuwam to, jak ważne było zapewnienie opieki przedszkolnej wszystkim najmłodszym radzyminiakom. To zadanie zostało wykonane – mówił burmistrz Krzysztof Chaciński. –Ogromny wysiłek zarówno ten organizacyjny, jak i finansowy został włożony w rozbudowę szkół. Trzyzmianowość, która coraz śmielej „zaglądała nam w oczy” została zażegnana, dzięki rozbudowom szkół – SP nr 1 Radzymin, SP nr 2 Radzymin, SP nr 2 Słupno i SP Stare Załubice. Wielu uczniów może dziś uczyć się na jedną zmianę, chociaż w wielu placówkach nawet po rozbudowie wciąż jest ciasno. Przed nami kolejne wyzwania. W tym roku rozpocznie się termomodernizacja 5 szkół oraz rozbudowa SP nr 1 w Radzyminie o szatnię i świetlicę, a w 2020r. ruszy rozbudowa szkoły w Nadmie. W perspektywie kilku lat rozpoczniemy też budowę trzeciej szkoły podstawowej w Radzyminie – zapowiedział burmistrz Krzysztof Chaciński.
W imieniu redakcji przyłączamy się do najserdeczniejszych życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty z terenu gminy Radzymin.
/opr. R.L.
foto: Z. Pachulski/

416 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Otwarcie XVIII-wiecznego Domku Ogrodnika w Radzyminie – Wielki sukces i spełnione marzenie burmistrza Krzysztofa Chacińskiego!

W minioną środę, 16 października w obecności włodarzy powiatu i gminy, zaproszonych gości oraz przedstawicieli mediów odbyło się uroczyste otwarcie...

Zamknij