ggg ggg

Obchody 76. Rocznicy Powstania Warszawskiego

1 sierpnia na cmentarzu parafialnym pod Mauzoleum poświęconym „Córkom i Synom Ziemi Ostrowskiej zamordowanym w latach 1936-1956” w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddaliśmy hołd jego bohaterom.

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy miasta, władze miasta z Burmistrzem Jerzym Bauerem, Przewodniczącym Rady Miasta Robertem Krajewskim i radnymi oraz członkowie organizacji społecznych i politycznych z terenu Ostrowi. Wartę honorową wystawił 22. Wojskowy Ośrodek Kartograficzny, 1 Ostrowska Gromada Zuchowa „Przyjaciele ze Stumilowego Lasu” oraz 29 DH „Pogodni”.
Punktualnie o godzinie „W” zawyły w mieście syreny. Następnie głos zabrał Burmistrz, który podziękował wszystkim przybyłym za obecność. Podkreślił, jak istotna jest pamięć o tych, którzy za wolną, niepodległą Ojczyznę oddali życie. Zebrani zmówili krótką modlitwę za poległych, której przewodniczył ks. dr Jan Okuła proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej. Po modlitwie i krótkiej refleksji historycznej, delegacje złożyły kwiaty. Na koniec po oficjalnych uroczystościach dyrektor Muzeum Dom Rodziny Pileckich Dorota Socik razem z Burmistrzem uczcili również pamięć o rtm. Witoldzie Pileckim.

/UM Ostrów Mazowiecka/

690 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste wmurowanie kapsuły z ziemią z Wólki Radzymińskiej i Ossowa w fundamenty Statuy Matki Bożej Łaskawej w Radzyminie

W ubiegły piątek, 31 lipca – dokładnie w 127. rocznicę urodzin ks. Ignacego Skorupki, odbyło się uroczyste wmurowanie kapsuły z...

Zamknij