ggg
ggg ggg

Obchody 11 listopada w Wołominie (13.11.2012)

Obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Wołominie rozpoczęły się 11 listopada Msza św. w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy św. delegacje przemaszerowały na skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Krótkie wystąpienia okolicznościowe podkreślające znaczenie dla każdego Polaka tej daty, skłaniającej nas do zadumy i pochylenia głowy nad mądrością oraz nieustępliwością w dążeniu do niepodległości naszych przodków poprzedziły uroczysty moment składanie wieńców pod pomnikiem. Wśród zebranych nie zabrakło delegacji starostwa powiatu wołomińskiego i starosty Piotra Uścińskiego. Władze samorządowe na czele z burmistrzem Wołomina Ryszardem Madziarem, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń, partii oraz instytucji po złożeniu kwiatów i wiązanek udały się na dalszą część uroczystości do kina Kultura. Wysłuchano wystąpienia mec. Andrzeja Siedleckiego, Prezesa  Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej oraz Kazimierza Krajewskiego, Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Zebrani wysłuchali wprowadzenia głównej  bohaterki kapitan Weroniki Sebastianowicz – prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi przed projekcją filmu „Pani Weronika i jej chłopcy”.
/K.W./

Galeria zdjęć

 

1 445 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Kocham Cię, Polsko”, czyli pełna symboli patriotyczna wieczornica z toastem za pomyślność Ojczyzny… (13.11.2012)

Kieliszkiem wina, minutą ciszy, Radzymińską Modlitwą za Ojczyznę i wspólnym śpiewem najpiękniejszych pieśni patriotycznych. Od lat, mieszkańcy i miłośnicy Miasta...

Zamknij