ggg

Nowy dworzec w Barchowie otwarty dla podróżnych

Nowoczesny, niewielki, proekologiczny i bez barier – taki dworzec jest
w Barchowie, który dzisiaj został otwarty dla podróżnych.

Nowy budynek dworca został wybudowany w ramach obecnego Programu Inwestycji Dworcowych z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nowy obiekt to typowy Innowacyjny Dworzec Systemowy odznaczający się minimalistyczną, funkcjonalną i nowoczesną formą architektoniczną z dominantą w postaci wieży zegarowej. Pod wiatą zaprojektowano otwartą poczekalnię, osłoniętą z trzech stron taflami szkła. W celu zapewnienia komfortu podróżnych zainstalowano w jej obrębie promienniki, które zwiększą komfort termiczny podróżnych jesienią i zimą. Pod wiatą w Barchowie podróżni znajdą gabloty z rozkładami jazdy, elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, ławki, stojaki rowerowe oraz stację naprawy rowerów. Natomiast wewnątrz ośmiometrowej wieży z zegarem mieszczą się pomieszczenia techniczne oraz toaleta.
Oprócz nowoczesnej i minimalistycznej formy architektonicznej dworzec posiada wiele usprawnień. Jest on w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi czy podróżnych z dużym bagażem. Ponadto obiekt wyposażono w oznakowanie w alfabecie
Braille`a, ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, mapy dotykowe oraz toalety dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy dworcu w Barchowie powstała również nowa pochylnia ze skarpy w kierunku ulicy.
Budowa nowego dworca Barchów to koszt 4,3 min złotych brutto. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A. Wykonawcą inwestycji w Barchowie, która była realizowana w formule „projektuj i buduj”, było konsorcjum firm Heli Factor sp. z o.o. i Merx sp. z o.o.
/Info UG Łochów, foto. KW + UG/

327 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gminny Turniej OSP halowej piłki nożnej

6 stycznia 2023 r. w gminie Sadowne odbył się Gminny Turniej OSP w halową piłkę nożną. W turnieju wzięły udział...

Zamknij