ggg ggg ggg

NOWY BURMISTRZ RADZYMINA – Krzysztof Chaciński złożył ślubowanie

W miniony poniedziałek 8 grudnia, punktualnie o godzinie 14:20 Krzysztof Chaciński wypowiedział rotę burmistrzowskiego ślubowania: „Obejmując urząd burmistrza gminy Radzymin uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawował będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg”.

pobrana_klatka_493

W ubiegłoponiedziałkowe popołudnie, zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Warszawie, odbyła się druga sesja Rady Miejskiej w Radzyminie, którą zwołano w celu złożenia ślubowania przez nowo wybranego Burmistrza Radzymina.
Krzysztof Chaciński odebrał z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Jabłońskiego zaświadczenie o wyborze na burmistrza Radzymina, a następnie w obecności licznie zgromadzonych mieszkańców, radnych powiatowych: Marty Rajchert, Haliny Boneckiej i Pawła Dąbrowskiego, księdza dziekana Stanisława Kucia i księży proboszczów: Krzysztofa Ziółkowskiego z parafii p.w. św. Jana Pawła II i ks. Grzegorza Mioduchowskiego z Nadmy oraz byłej burmistrz Radzymina Elżbiety Żmijewskiej złożył ślubowanie.
Ustępujący po dwunastu latach urzędowania burmistrz Zbigniew Piotrowski – pierwszy gospodarz Miasta Cudu nad Wisłą wybrany w wyborach bezpośrednich przekazując insygnia władzy, życzył swojemu młodemu następcy sukcesów, przypomniał o odpowiedzialności jaka na nim spoczęła, a także zadeklarował chęć pomocy we wszystkich trudnych sprawach i dalszej współpracy dla pomyślnego rozwoju miasta i gminy Radzymin.
Okolicznościowe gratulacje wraz z nadziejami na pomyślną współpracę, rozumianą jako połączenie młodzieńczego zapału z wieloletnim doświadczeniem, która może przyczynić się do dalszego dynamicznego i zrównoważonego rozwoju gminy skierował również pod adresem nowego burmistrza przewodniczący Zbigniew Jabłoński.
– Od tego momentu nie widzę już w Radzie klubów, nie widzę Radzymin Nowe Pokolenie, nie widzę Wspólnoty Samorządowej, nie widzę Jednego Powiatu, PO ani PiS-u. Widzę dwudziestu, a wkrótce 21 radnych, z którymi chcę współpracować. Dlatego tak cieszą mnie Pana słowa i deklaracja pomocy. Bardzo chętnie będę z tej pomocy korzystał. Burmistrz i Rada jest jak łódź wiosłowa, burmistrz siedzi przy jednym wiośle, a Rada Miejska przy drugim. Machanie tylko jednym wiosłem nigdzie nas nie doprowadzi, bo łódź będzie kręciła się w kółko. A ja mam nadzieję, że w kółko nie będziemy się kręcić ale będziemy po partnersku iść do przodu – powiedział burmistrz Krzysztof Chaciński tuż po objęciu urzędu.
W tej podniosłej i ważnej dla Miasta Cudu nad Wisłą chwili nie mogło także zabraknąć wspólnej modlitwy poprowadzonej przez ks. dziekana Stanisława Kucia, gromkich oklasków, kwiatów i podziękowań dla ustępującego burmistrza Zbigniewa Piotrowskiego, którego 12-letnie, niepodważalne zasługi dla rozwoju miasta i gminy Radzymin przypomniał zgromadzonym przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Jabłoński.
Słowem, przekazanie władzy w Radzyminie odbyło się uroczyście, z klasą, w atmosferze godnej tego szczególnego miasta.

(Tymczasem kolejna sesja Rady Miejskiej zapowiedziana została na 18 grudnia).
/Rafał S. Lewandowski
foto: J. Góral/

pobrana_klatka_486 pobrana_klatka_487 pobrana_klatka_488 pobrana_klatka_489 pobrana_klatka_490 pobrana_klatka_491 pobrana_klatka_492 pobrana_klatka_494

3 654 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyszkowscy “Medaliści”

7 grudnia 2014 roku o godzinie 17.00 w Wyszkowskim Domu Kultury “HUTNIK” odbył się koncert laureatów międzynarodowych festiwali wokalnych oraz...

Zamknij