ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Nowe ulice dla Ostrowi Mazowieckiej

15 września 2022 r. w Starej Elektrowni burmistrz Jerzy Bauer podpisał umowy z wykonawcami zadania „Budowa dróg na terenie Miasta Ostrów Mazowiecka”, realizowanego z 95 % dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Kolejne inwestycje drogowe powstaną na terenie miasta. Tym razem w Ostrowi Mazowieckiej zostanie zrealizowanych sześć odcinków ulic takich, jak: Bajkowa, Gajowa, Sportowa, Artyleryjska, Różana, Srebrna. Wartość inwestycji wyniesie 4.746.129,69 zł, przy dofinansowaniu 4.508.820,00 zł. Koszt wykonania ulic dla samorządu Ostrowi Mazowieckiej wyniesie 237 tysięcy 309 złotych 69 groszy. Jest to niezwykle korzystne dla mieszkańców rozwiązanie wprowadzone przez Rządowy Program Inwestycji Strategicznych w ramach Funduszu Polski Ład, poprawiające jakość życia mieszkańców. Tak duże dofinansowania pozwalają Jerzemu Bauerowi burmistrzowi Ostrowi Mazowieckiej, na zapewnienie bezpieczeństwa i rozwój miasta w dużo większym zakresie niż do niedawna samorząd mógł nawet pomarzyć.
Jak podkreślał witając zebranych burmistrz Jerzy Bauer, który nie krył zadowolenia z faktu szybkiego procedowania nowego projektu drogowego – „Wszystko zagrało wg scenariusza, nie było niespodzianek, protestów lub innych cen przed przetargiem i po jego przeprowadzeniu…”. Wcześniej zdarzało się, że w gminnych inwestycjach występowały duże różnice wykraczające poza możliwości budżetu np. jedna z inwestycji w powiecie dwukrotnie była większa niż szacunki w ogłoszonym przetargu. W Ostrowi Mazowieckiej przyjęto inny system, który polega na pięknym przykładzie współdziałania rynku z segmentem publicznym, z czego są dumni, jak mówił burmistrz Jerzy Bauer. Podkreślał, że wykonawcy – partnerzy inwestycji są przewidywalni i daje to nadzieję na szybką i solidną pracę. Docenił również wielką rolę Banku Gospodarstwa Krajowego oraz możliwości, jakie dają środki z Polskiego Ładu – nigdy tak duże pieniądze nie zasilały inwestycji umożliwiając zmiany o wymiarze cywilizacyjnym. Podał też przykład, gdzie budżet jednej z gmin w powiecie, np. wynosi 120 mln zł, a na szkołę otrzymali z programu 50 mln zł, więc ocena Polskiego Ładu jest bardzo wysoka i bardzo dobrze przyjmowana przez społeczeństwo. Podziękował również pracownikom z Urzędu Miejskiego zaangażowanym w przeprowadzanie całego procesu i w rozliczenia, których praca nie zawsze jest zauważana, czy doceniana.
Wykonawcami ulic będą: Zakład Robót Budowlano – Drogowych Tomasz Dawidowski (Bajkowa, Gajowa, Sportowa, Artyleryjska), Mirosław Żurek Roboty Ogólnobudowlane Transport, Handel (Różana), OGRODY Robert Liżewski (Srebrna).
W spotkaniu udział wziął dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych Banku Gospodarstwa Krajowego Wiktor Wawreszuk, który podzielił się kilkoma spostrzeżeniami nie tylko, jako przedstawiciel banku pośredniczącego między samorządem, a funduszami z Polskiego Ładu, ale także jako użytkownik ostrowskich dróg. Jak zapewniał rząd inwestycjami próbuje złagodzić skutki kryzysu, stara się wygospodarować jak najwięcej pieniędzy i wprowadzić udogodnienia w inwestycjach. Bank jest pośrednikiem w przekazywaniu przyznanych pieniędzy na inwestycję.

/J.Cz./

294 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nadanie Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji W Ostrowi Mazowieckiej

Policjanci i pracownicy Policji z ostrowskiej komendy mają swój sztandar, który został ufundowany przez społeczność powiatu ostrowskiego jako dowód uznania...

Zamknij