ggg ggg ggg

Nowe przejście pod torami w Łochowie

Mieszkańcy Łochowa już od 22 listopada 2019 mogą korzystać z nowego przejście dla pieszych pod linią kolejową w osi ul. Żeromskiego. Przejście podziemne dostosowano do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, czyli zbudowano pochylnie, a dla rowerzystów wygodne podjazdy. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 3,5 mln zł, zapewnia lepszą komunikację w mieście.

W piątek, 22 listopada 2019 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A oddały do użytku długo oczekiwane przez mieszkańców Łochowa przejście podziemne dla pieszych w osi ul. Żeromskiego. Nowy obiekt, za ponad 3,5 mln zł zastąpił drogę w poziomie szyn i połączył ulicę Dolną z Al. Łochowską. Historia tej inwestycji tak naprawdę rozpoczęła się w momencie likwidacji przejazdu kolejowego w grudniu 2015 r. Od tamtej pory w tym niezwykle ważnym miejscu funkcjonowało przejście tymczasowe, między ekranami w poziomie szyn, przed którym pociągi zwalniały do prędkości 20 km/h. Prace budowlane tego obiektu przez firmę „Mosty Gdynia” rozpoczęły się w lipcu 2018 roku. Przejście ma 4,5 m szerokości i 2,5 m wysokości. Całość jest monitorowana, oświetlona i wyposażona w podjazdy dla rowerzystów i osób niepełnosprawnych. Wejścia do obiektu mają zadaszenia, a dla ochrony przed niszczeniem ściany pokryto powłoką antygraffiti. Koszt budowy to 3 mln 780 tys. zł netto. Niedługo Gmina Łochów podpisze z PKP PLK S.A. umowę na utrzymanie obiektu.
Inwestycje w Łochowie są prowadzone w ramach projektu: „Prace na linii E75 na odcinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów – Sadowne” i finansowane z unijnego instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).
W trakcie odbioru burmistrz Robert Gołaszewski zadeklarował, że w najbliższych dniach po uzyskaniu zgody z Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Siedlcach zostanie wymalowane i oznakowane przejście dla pieszych przez ul. Dolną łączące chodnik z dojściem do przejścia podziemnego. Piesi i rowerzyści zyskali wygodną i bezpieczną trasę.
/Info UM Łochów, oprac. J.Cz./

809 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Relacja z XII Festiwalu Pieśni Maryjnej

16 listopada 2019r. w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie po raz kolejny rozbrzmiały pieśni maryjne. Honorowy...

Zamknij