ggg ggg
ggg ggg

#Nowa Piątka – bus informacyjny zawitał do Łochowa

Od pewnego czasu w regionie prowadzona jest akcja informacyjna związana z programem #NowaPiątka i w ubiegły piątek dotarła do kolejnych gmin na Mazowszu.

W dniu 5 kwietnia 2019 r. akcja informacyjna związana z programem #NowaPiątka charakterystycznym busem z graficznymi elementami dot. programu dotarła do kolejnych gmin na Mazowszu. W Łochowie, Węgrowie i Bielanach z mieszkańcami spotkali się Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski i Anną Kaszuba, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach. W miejscowościach: Słubice, Iłów, Młodzieszyn, Rybno i Nowa Sucha była Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.
W Łochowie w kultowym i centralnym miejscu – przy fontannie o nowym programie kierowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości do wszystkich Polaków oraz mieszkańców gminy w powiecie węgrowskim rozmawiał wicewojewoda Sylwester Dąbrowski. Rozpoczął od przedstawienia i omówienia pięciu punktów programu.
#NowaPiątka to 5 postulatów, które rząd zrealizuje już w 2019 r.:
• Rodzina 500+ od pierwszego dziecka sprawiedliwiej podzieli owoce wzrostu gospodarczego i zachęci do powiększenia rodzin.
• Młodzi: Zwolnienie z podatku PIT da młodym lepszy start i zatrzyma ich w kraju.
• Praca: Obniżenie podatku PIT z 18 % na 17 %, czyli o 1 pkt proc. tj. o 6% oraz niższe podatki od pracy dla wszystkich wzmocnią wzrost gospodarczy i konkurencyjność Polski.
• Infrastruktura: Przywrócenie połączeń autobusowych otworzy nowe możliwości milionom Polaków. Połączenie tego projektu z wielkimi inwestycjami w drogi gminne i powiatowe (6 mld zł) stworzy nową jakość komunikacji w Polsce.
• Starsi i słabsi: Dodatkowa emerytura to krok ku przywróceniu realnej wolności i godności seniorów.

Następnie rozmowa i pytania zgromadzonych mieszkańców Łochowa przeniosły się na problemy nurtujące wszystkich. Wicewojewoda ze szczegółami i bardzo przystępnie wyjaśniał przyczyny i ograniczenia w działalności rządu oraz przybliżył zamierzenia rządu i władz województwa na najbliższą przyszłość.
/J.Cz./

301 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tadeusz Nalewajk z odznaczeniem BENE MERITUS POWIATOM za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój powiatów

Tadeusz Nalewajk przewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku, otrzymał Odznaczenie Bene Meritus Powiatom za „szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój powiatów, w...

Zamknij