ggg ggg ggg ggg

Noc Detektywów

W nocy z piątku na sobotę (27-28 września) w Bibliotece Publicznej Gminy Zaręby Kościelne i jej okolicach odbyła się pełna przygód Noc Detektywów z Krzysztofem Petkiem – dziennikarzem, detektywem, pisarzem, organizatorem wypraw oraz instruktorem survivalu i adeptem kung-fu.

Na początku uczestnicy spotkania wysłuchali opowieści naszego gościa o podróżach w różne zakątki świata obfitujących w niezwykłe, czasem śmieszne wydarzenia. Następnie głos zabrali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Młodzież dowiedziała się na czym polega praca w wydziale kryminalnym i miała okazję zobaczyć jak wygląda pobieranie odcisków palców. Kolejnym punktem programu było przygotowane przez pana Krzysztofa szkolenie z podstaw samoobrony oraz wyczekiwana przez wszystkich gra terenowa, na którą uczestnicy podzieleni na trzy grupy wyruszyli po kolacji. Młodzi detektywi musieli wykazać się sprytem, wiedzą i umiejętnością logicznego myślenia, by rozwiązać kolejne zagadki prowadzące do skarbu. Przydatna okazała się znajomość matematyki, języka rosyjskiego czy alfabetu Morse’a. Około godziny 3:00 przyszedł czas na odpoczynek, ale adrenalina i nagromadzone emocje nie wszystkim pozwoliły zasnąć. O godzinie 7:00 trochę niewyspani, choć zadowoleni rozeszliśmy się do domów. Udział w Nocy Detektywów był nagrodą dla uczniów, którzy zwyciężyli w konkursie na najbardziej rozczytaną klasę ogłoszonym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zaręby Kościelne.
/Info/

2 106 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Poświęcili się pracy w szkole”

Sekcja Emerytów i Rencistów Nauczycieli wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej przygotowali wystawę pn. „Poświęcili się pracy w szkole”, która...

Zamknij