ggg ggg ggg

Nikomu nie jesteśmy nic winni…

W minioną sobotę, 4 maja 2019 r. w Pułtusku Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało Piknik Patriotyczny. Udział wzięli Prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński, Premier Mateusz Morawiecki, Wicepremier Beata Szydło oraz kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego z Mazowsza.

Pułtuski Amfiteatr Domu Polonii w ostatni weekend zapełnił się po brzegi licznie przybyłymi sympatykami i przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. Delegacje z wielu miast i miejscowości Mazowsza zjechały do Pułtuska, aby uczestniczyć w Pikniku Patriotycznym i nie zawiedli się, gdyż w trakcie pikniku usłyszeli nie tylko o programie kandydatów do Europarlamentu ze swoich okręgów, ale też wysłuchali liderów odnoszących się do kierunków i polityki rządzącej formacji dotyczącej Polski i Polaków. Nie zabrakło też znakomitych gości: prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Wicepremier Beaty Szydło, Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, Wicemarszałka Senatu Adama Bielana, Wicemarszałek Senatu Marii Koc, Ministra Joachima Brudzińskiego, europosłów: Ryszarda Czarneckiego, Zbigniewa Kuźmiuka. Zebrani w amfiteatrze głośno manifestowali swoje poparcie dla liderów oraz kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Uczestniczyli również posłowie i szefowie struktur powiatowych oraz gminnych z całego regionu.
Podczas Pikniku Patriotycznego liderzy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali programy wyborcze do Parlamentu Europejskiego, pod wspólnym hasłem „Polska sercem Europy”. Wysłuchano z wielkim entuzjazmem wystąpień: Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło, a także Henryka Kowalczyka i Adama Bielana – „jedynki” z listy PiS w najbliższych Eurowyborach. Wiele było odniesień wyrażających głębokie przywiązanie do wartości patriotycznych, które cechują tą formację polityczną. Jak się wydaje są motorem większości działań obecnie rządzącego PiS-u i myślenia w kategoriach dobra Polski oraz zapewnienia nam Polakom rozwoju i godnego życia.
„Patriotyzm to powinna być miłość do Ojczyzny, ale powinno z tego uczucia coś wynikać” – mówił prezes Jarosław Kaczyński. „Każdy chce by Polska była szczęśliwsza, dostatniejsza, żeby nas nie obrażano, nie próbowano nas obrabować” – kontynuował, a jego słowa przyjęto oklaskami. Przedstawił wymogi polskiego patriotyzmu, którymi jest jego zdaniem bycie w Unii Europejskiej, bycie w NATO, ale też robić to, co dla Polski jest dobre i jej służy. „My wiemy, co dobrze służy naszemu narodowi, naszej Ojczyźnie” – zapewniał tłumacząc, że musi to dokonywać się w ramach pewnych traktatów, ale nie odbierając naszej suwerenności. Odniósł się do wielu kwestii, akcentując to, co jest najważniejsze: sprawa reparacji za II wojnę światową, roszczeń żydowskich dotyczących mienia bezspadkowego.
„Polska żadnych zobowiązań nie ma, zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości… (…) To nam należy zapłacić. To nam niektórzy na zachód od polskich granic są winni może nawet ponad bilion dolarów. My nie jesteśmy nikomu nic winni. Nasza polityka musi być w tych sprawach zdecydowana” — powiedział prezes PiS. Odniósł się również do sprawy bardzo obchodzącej nas katolików:, „Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę. (…) Kościoła trzeba bronić, to jest także obowiązek patriotyczny”.

Premier Mateusz Morawiecki również poruszył sprawę prawdy historycznej dotyczącej czasów II wojny światowej i tego czasu, gdy jako naród mordowano nas i to byliśmy ofiarami. Zapewniał, że polityka rządu nie przewiduje jakikolwiek odszkodowań. Szef rządu mówił o ofercie Prawa i Sprawiedliwości dla społeczeństwa. „Nie chcemy, by Europa stała się skansenem, chcemy, by Europa była silna nowoczesna i silna swoja kulturą, wielką kulturą chrześcijańskiej Europy. I nie chcemy, by Polska była skansenem Europy, by rozpłynęła się wśród różnych ideologii” – stwierdzał.

Premier Beata Szydło wróciła wspomnieniami do czasów, kiedy to rozpoczynała się pierwsza kampania wyborcza i to właśnie tu w Pułtusku. Chwaliła Prawo i Sprawiedliwość za postawienie w centrum swojego działania dobro Rodziny i podsumowała dotychczasowe osiągnięcia programów. Podkreślała rolę Polaków i osób, które zaufały PiS-owi. „Po tych blisko 4 latach chcę podziękować za wsparcie, jakiego nam udzielacie, i prosić ponownie Państwa o zaufanie” – mówiła Beata Szydło.
Minister Henryk Kowalczyk także wspominał początki kampanii Prawa i Sprawiedliwości i ówczesnego kandydata na P{rezydenta Andrzeja Dudy. Mając na uwadze tamtą atmosferę w Pułtusku stwierdził, że to dobry znak, ta dobra atmosfera Pułtuska dla dziś obecnych kandydatów do Europarlamentu. Dziękował również, jako człowiek z stąd, z Pułtuska za spełnienie obietnic wyborczych wobec miasta, do którego spłynęło kilkadziesiąt milionów, których nie byłoby, gdyby nie dobra polityka rządu: nowa obwodnica Pułtuska i… nowy samochód strażacki. Jak się okazało miał okazję zaprezentować nowy wóz dla strażaków, który cały amfiteatr mógł podziwiać. „Dotrzymujemy słowa – wspieramy lokalną społeczność” – mówił minister Henryk Kowalczyk.
Były jeszcze przemówienia, było wiele podziękowań i wielokrotnie w trakcie przemówień zebrani skandowali: „Zwyciężymy, zwyciężymy, zwyciężymy”.
Na zakończenie zaproszono na scenę kandydatów z Okręg nr 5 – Mazowsze: Adam Bielan, Maria Koc, Zbigniew Kuźmiuk, Maciej Małecki, Annie Kwiecień, Arkadiusz Czartoryski, Teresa Wargocka, Agnieszka Krzętowska, Rafał Romanowski, Marek Opioła. Zaznaczamy nie wszyscy przybyli.
Po części oficjalnej, wspólnych zdjęciach kandydatów i liderów partii na scenie, goście już indywidualnie ruszyli w tłum, aby rozmawiać z uczestnikami pikniku, pozować do wspólnych zdjęć, czy wykonać pamiątkowe selfe.
Kolejnym i oczekiwanym punktem programu pułtuskiego pikniku był koncert – na scenie wystąpił disco polowy zespół Bayer Full. Sławomir Świerzyński lider zespołu zaprezentował swoje największe przeboje ku zadowoleniu licznych widzów, którzy bawili się naprawdę dobrze.
Piknik na tym jednak się kończył zaproszono wszystkich do obejrzenia potyczek rycerskich na terenie parku oraz na poczęstunek.
/Janina Czerwińska/

https://www.youtube.com/watch?v=GVJt_u9kbug

2 414 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mity i prawdy o budowie linii 400 kV Ostrołęka – Stanisławów

Inwestycjom infrastrukturalnym, takim jak budowa dróg, gazociągów, czy linii elektroenergetycznych, towarzyszy często wiele emocji i wątpliwości związanych z ich wpływem...

Zamknij