ggg ggg

Niezapomniane, siódme „Spotkanie z poezją” w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

W czwartek, 28 marca 2019 r. Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, wspólnie ze Starostwem Powiatu Wołomińskiego i Burmistrzem Tłuszcza, zorganizowała konkurs poświęcony twórczości największego polskiego wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza.

Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz uczniów klas trzecich gimnazjum z terenu powiatu wołomińskiego.
Utalentowana młodzież z terenu naszego powiatu zmierzyła się w kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, teatr jednego aktora oraz miniatura teatralna.
Głównym celem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z poezją”, objętego patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, a także Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest upowszechnianie twórczości poetów polskich, rozbudzenie zainteresowań artystycznych młodzieży z zakresu recytacji i teatru, odkrywanie i promowanie młodych talentów z terenu powiatu wołomińskiego, jak również kształtowanie od najmłodszych lat wrażliwości młodego człowieka na poezję.
Uczestnicy konkursu wspaniale poradzili sobie z poezją Adama Mickiewicza (szczególnie zachwyciły publiczność i jurorów kreacje aktorskie w kategorii teatr jednego aktora i pełne ekspresji miniatury teatralne). Zadziwiające, jak wielka jest świadomość artystyczna młodych ludzi. Młodzież powiatu wołomińskiego dowiodła ponad wszelką wątpliwość, że wspaniale czuje poezję i rywalizacja tylko motywuje ich do samodoskonalenia.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani Emilia Oleksiak – kierownik Wydziału Kultury w Urzędzie Marszałkowskim, pani Wioletta Kur – dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, pani Małgorzata Wdziekońska – instruktor CKSiR oraz artystka chóru Teatru Wielkiego – pani Waleria Patejuk.
Dzięki naszej wspaniałej młodzieży VII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją” wzruszał i bawił, uczył i zmuszał do refleksji. Zauważyli to również sponsorzy, którzy chętnie angażują się w organizację przedsięwzięcia, jakim jest Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”. Po raz kolejny nagrodę specjalną za najlepszą kreację artystyczną uczestnika z terenu gminy Tłuszcz, ufundowało biuro rachunkowe „Galea”.
Nagrody laureatom wręczali: Burmistrz Tłuszcza pan Paweł Bednarczyk oraz radna Powiatu Wołomińskiego pani Magdalena Suchenek.
Nieoceniony wkład w realizację VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z poezją” mieli nie tylko współorganizatorzy konkursu, ale również Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, reprezentowana przez panią Dagmarę Malinowską i panią Monikę Wdziekońską.
Podziękowania i wyrazy wdzięczności za pomoc w organizacji konkursu przekazała współorganizatorom, sponsorom oraz Radzie Rodziców, dyrektor szkoły pani Anna Rychta.
VII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją” dobiegł końca, ale niesamowite wrażenia oraz nietuzinkowe kreacje aktorskie pozostaną w pamięci uczestników i gości na bardzo długo.
Dzięki konkursowi twórczość Adama Mickiewicza nabrała dla wielu jego uczestników i widzów zupełnie nowych barw. Tym bardziej cieszy fakt, że Pani Dyrektor Anna Rychta już zaprosiła na kolejną edycję konkursu, dzięki czemu za rok znowu będziemy mogli delektować się pięknem polskiej poezji.
/Agata Kosiorowska/

609 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wojewoda Mazowiecki z wizytą w powiecie legionowskim

4 kwietnia 2019 r. kilka najważniejszych miejscowości powiatu legionowskiego odwiedził w ramach akcji informacyjnej „Nowa Piątka” Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera....

Zamknij