ggg ggg ggg ggg

Nie jeden „SUPERTALENT Wyszkowa 2015” odkryty!

18.01.2015 r. od godz. 17.00 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” scenę sali widowiskowej opanowali utalentowani mieszkańcy naszego miasta i powiatu: ci najmłodsi, młodzi, dojrzali, aż po najstarszych.

dscf6362

 

„Supertalent Wyszkowa 2015” jest imprezą organizowaną przez Burmistrza Wyszkowa i WOK „Hutnik”. Eliminacje, które rozpoczęły się w ubiegłym roku, miały swój uroczysty finał w ubiegłą niedzielę 18 stycznia. Z kilkudziesięciu zgłoszeń do finału zakwalifikowano 31 pokazów.

A oto lista finalistów konkursu:

INSTRUMENTALIŚCI: Kornelia Augustynik, Piotr Maciaszek, Maciej Mróz i Filip Knap, Mariusz Zawistowski, Szymon Wiśniewski.
RECYTATORZY: Kinga Jagielska, Szymon Karp, Michalina Łojek, Karol Pych.
TANIEC: Gabriela Ziętara, Dominika Lipska, Aleksandra Perzyna, Gabriela Ziętara i Aleksandra Perzyna.
INNE PROPOZYCJE ESTRADOWE: Hanna Zacharska, Daria KIełczewska I Dawid Nowakowski.
CHÓRY I ZESPOŁY WOKALNE: Zespół Śpiewaczy „NADBUŻANIE”, Grupa Wokalna „I”, Chór SZkolny z Zespołu Szkół w Leszczydole Nowiny, Chór Szkolny z Gimnazjum nr 1.
WOKALIŚCI: Ernest Bereski, Weronika Podpora, Damian Ordak, Karolina Pujer, Aleksander Trol, Anna Soliwoda, Bartłomiej Jachacy, Małgorzata Ochmańska, Natalia Sieńkowska, Bartłomiej Łaski, Julia Antoniak, Sylwia Wojewódzka, Patrycja Kulesza.

Kilka osób, które zakwalifikowało się do finału z różnych przyczyn w nim nie uczestniczyło np. chór z ZS Leszczydołu Nowiny. Były również prezentacje solowe np. Gabrieli Ziętary oraz Aleksandry Perzyna, a następnie wspólny występ.
W każdej z sześciu kategorii wyłaniani są najlepsi zdaniem jury wykonawcy, którzy otrzymują statuetkę oraz nagrody pieniężne (500 zł). Dodatkowo w tym roku były przyznane inne nagrody ufundowane przez: przewodniczącą Rady Miejskiej w Wyszkowie, przewodniczącego komisji promocji i kultury Rady Miejskiej w Wyszkowie Biuro Podróży Orbit Travel, Instytut Piękna i Estetyki Tanrei.
W skład jury weszli: przewodnicząca – Elżbieta Romanowska (aktorka), muzyk Piotr Semczuk, muzyk Artur Miernicki, naczelnik wydziału promocji Lidia Stępkowska, Mateusz Nasiadka – pierwszy Supertalent Wyszkowa w kategorii śpiew oraz zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
Finałowy koncert V edycji „Supertalent Wyszkowa 2015” rozpoczęto od piosenki „Wyszków moje miasto”, a następnie opisano zasady konkursu oraz przedstawiono członków jury. Tę część zakończono piosenką Supertalentów „Uwierz w siebie” w wykonaniu dziewcząt z Rewii Dziecięcej „Sylaba”. Podkreślić należy, że nad oprawą muzyczną czuwała Irena Zdunek -kierownik zespołu, a w trakcie pokazów występowały „sylabianki”.
Prezentacje zostały przyjęte bardzo ciepło przez zgromadzoną publiczność, która mogła zagłosować na swojego faworyta. Przed ogłoszeniem wyników wysłuchano krótkiego recitalu (trzy piosenki) w wykonaniu Elżbiety Romanowskiej.
Najprzyjemniejszą część imprezy, czyli ogłoszenie i wręczenie nagród rozpoczęto od przyznania Urzędowi Gminy w Rząśniku specjalnego wyróżnienia za przychylność władz i zaangażowanie w promocję konkursu na swoim terenie. Nagrodę odebrał zastępca wójta Paweł Abramczyk.

Supertalent Publiczności wręczono przy ogólnym aplauzie widowni – młodemu wokaliście Bartłomiejowi Jachacemu. Dodatkowo otrzymał nagrodę od przewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiety Piórkowskiej.
Dwie nagrody trafiły do Darii Kiełczewskiej i Dawida Nowakowskiego od Biura Podróży Orbit Travel oraz Wojciecha Rojka – przewodniczącego komisji promocji i kultury Rady Miejskiej w Wyszkowie. Występ był nietypowy: połączenie wykonania piosenki z jednoczesnym klaskaniem w dłonie wykonawców. Z kolei Weronika Podpora została nagrodzona przez Instytut Piękna i Estetyki Tanrei. Przedstawiciel firmy Oriflei wyróżnili Patrycję Kuleszę za wykonanie piosenki „Kasztany”, a dyrektor WOK „Hutnik” – zespół wokalny Nadbużanie, zaś zespół „Sylaba” docenił Aleksandra Trola – wokalistę oraz zespół Nadbużanie.

Supertalentem w kategorii chór została Grupa „I”.
Supertalentem w kategorii gry na instrumencie została Kornelia Augustyniak.
Supertalentem w kategorii śpiew została – Karolina Pujer.
Supertalentem w kategorii taniec zostały – Gabriela Ziętara i Aleksandra Perzyna.
Supertalentem w kategorii recytacje została – Michalina Łojek.
Supertalentem w kategorii inne został – Mariusz Zawistowski.

Gratulujemy wszystkim. Było jednak wiele utalentowanych osób, chociaż nienagrodzonych, o których należy wspomnieć. Salwy śmiechu wywołało przebranie i występ Hanny Zacharskiej z kabaretowym tekstem o dzieciakach z zerówki. Pięknie śpiewał Ernest Bereski, a występ Damiana Ordaka we fraku i na tle balowych kreacji tancerek był naprawdę wyjątkowy. Pozostałe osoby również należy uhonorować za odwagę (najmłodszych instrumentalistów) i wielką chęć pokazania swojich umiejętności.
/Janina Czerwińska/

 

Galeria zdjęć

3 057 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Międzynarodowe Noworoczne Koncerty kolęd i pastorałek

W dniach od 1 do 4 stycznia 2015 r., na zaproszenie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Twórczej „Nie daj się nudzie” z...

Zamknij