ggg ggg

Narodowe Święto Niepodległości w Ząbkach

Z powodu pandemii koronawirusa, tegoroczne obchody Święta Niepodległości w całej Polsce miały skromny i symboliczny charakter. W Ząbkach, po uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny, w imieniu mieszkańców kwiaty pod pomnikami złożyła burmistrz Małgorzata Zyśk wraz z radnymi i posłem Piotrem Uścińskim.

Odbywające się w ubiegłą środę, 11 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ząbkach, przebiegły w cieniu pandemii koronawirusa i wynikających z niej obostrzeń.
Zainaugurowała je uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą o godzinie 10:00 odprawiono w Kościele parafii p.w. Miłosierdzia Bożego.
Po zakończeniu Eucharystii odbyła się ceremonia złożenia kwiatów pod pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także pod pomnikiem Bohaterów Ząbek i Drewnicy w Parku Miejskim im. Szuberta oraz na cmentarzu parafialnym, pod pomnikiem Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
W imieniu mieszkańców, wiązanki kwiatów złożyła burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk wraz z przewodniczącym Rady Miasta Waldemarem Stacherą, a także poseł na Sejm RP Piotr Uściński. W uroczystości uczestniczyli również radna Grażyna Sobierajska oraz radny powiatu wołomińskiego Sławomir Pisarczyk.

/opr. KW; foto: FB/

118 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kwiaty od samorządowców i odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Dębem

W tym roku nie mogliśmy się spotkać w szerszym gronie, aby uroczystym apelem pamięci uczcić Bohaterów Niepodległej. Obchody Narodowego Święta...

Zamknij