ggg ggg ggg ggg ggg

Najmłodsi karatecy wywalczyli 9 medali w Michałowicach

W pierwszej edycji Mazowieckiej Ligi Karate OZKWM w kategoriach U9, U10 i U11 z ostrowskiego klubu karate wystartowało 6 zawodników: Amelia Chylińska, Zuzanna Pasek, Paweł Siwiak, Franciszek Dorosz, Mikołaj Marcjaniak, Bartosz Wyszyński i Tomasz Parafiński.

Czworo z nich stanęło na podium. Najlepiej walczył tego dnia Bartosz Wyszyński, zajmując I miejsce w kategorii U10 -25 kg. W tej samej kategorii wiekowej +40 kg Franciszek Dorosz wywalczył brązowy medal, podobnie jak Zuzanna Pasek w kategorii dziewcząt U10 -30kg. Amelia Chylińska wywalczyła drugie miejsce w kategorii dziewcząt U9 -25 kg. Pozostali zawodnicy tym razem odpadli w eliminacjach. W zawodach wzięło udział łącznie 142 zawodników z 15 klubów Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego.

Tuż po zawodach Mazowieckiej Ligi Karate w tej samej hali rozegrano zawody Pierwszego Kroku. W tych zmaganiach wystartowali Dawid Łada, Tomasz Galczynski, Jakub Zadrożny, Przemysław Wielądek, Laura Wielądek, Ela Kloczkowska, Aleksander Kujanek. Czwórka z tych zawodników stanęła na podium: Przemysław Wielądek wywalczył złoto, Dawid Łada, Karol Kujanek i Tomasz Galczynski sięgnęli po brąz. Wszyscy zawodnicy startowali w najmłodszych kategoriach w rocznikach 2009, 2010 i 2011. Te zawody również zgromadziły pokaźną liczbę uczestników. W zmaganiach wzięło udział ponad 150 karateków z 12 klubów z Warszawy oraz Mazowsza. Organizatorem zawodów był Klub Karate Zdrowie oraz OZKWM.

Podczas zawodów, które odbyły się 17 listopada opiekunami i sędziami byli sensei Radosław Grabowski oraz sensei Tomasz Marcjaniak.

/Źródło: OKKK/