ggg ggg ggg ggg ggg

Najlepsi z najlepszych nagrodzeni statuetką „ZA CZYN”

Po raz dziesiąty  6 lutego 2017 r. odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn”, którą przyznaje się za wybitny wkład na rzecz promocji Powiatu Wyszkowskiego w ubiegłym roku 2016.

 

DSCF0966

 

Coroczna Nagroda Starosty Wyszkowskiego przyznawana jest osobom fizycznym, prawnym oraz organizacjom nie posiadającym osobowości prawnej.
Statuetka „Za Czyn” jest uhonorowaniem najlepszego z pośród najlepszych w kategorii:
1) pomoc społeczna:
– za działalność dobroczynną lub charytatywną w imię idei solidaryzmu społecznego,
– za działania wspierające lokalną społeczność,
– za rozwijanie aktywności społecznej,
– za osiągnięcia, które w istotny sposób przyczyniają się do zwiększenia udziału społeczeństwa Powiatu w rozwiązaniu lokalnych problemów.
2) innowacja, jako element rozwoju gospodarczego powiatu:
– za kreatywne i konsekwentne działania na rzecz rozwoju gospodarczego Powiatu,
– za wprowadzanie innowacyjności i stosowanie ekologicznych technologii w przedsiębiorstwach na terenie Powiatu,
– za tworzenie i utrzymywanie warunków do rozwoju rynku pracy,
3) kultura:
– za sukcesy w organizacji kultury, upowszechnianiu jej wartości oraz edukacji kulturalnej,
– za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz kultywowanie tradycji regionalnych;
4) kultura fizyczna i sport:
– za sukcesy w organizacji prestiżowych zawodów sportowych oraz upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu,
– za wybitne osiągnięcia w ogólnopolskim lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

Wnioski o przyznanie Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ ZA CZYN” za osiągnięcia roku 2016 można było składać do 25 stycznia 2017r. W tym terminie wpłynęło 20 wniosków. Ich rozpatrzeniem zajęła się Kapituła powołana przez Starostę Powiatu Wyszkowskiego na okres V kadencji Rady Powiatu w następującym składzie:
1. Adam Mróz – wicestarosta Powiatu, Przewodniczący Kapituły
2. Paweł Deluga – przedstawiciel Rady Powiatu, Przewodniczący Komisji Oświaty
3. Józef Bieganowski – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej, reprezentant środowiska kultury,
4. Paweł Trzciński – przedsiębiorca, przedstawiciel biznesu,
5. Piotr Nida – nauczyciel w- f, przedstawiciel środowiska sportowego,
6. Maria Gajewska – dyrektor POKiS, Sekretarz Kapituły.

Dziedzina: Kultura fizyczna i sport:

1. Pan Kacper Terlikowski – za osiągnięcia, sukcesy i czołowe miejsca w sporcie motorowym w 2016r., wpłynęły 2 wnioski od: Pana Romualda Chałasa prezesa Automobilklubu Polskiego i Pana Grzegorza Nowosielskiego Burmistrza Wyszkowa.
2. Pan Łukasz Góralewski – za wyjątkowe osiągnięcia i sukcesy w kolarstwie, wnioskodawca Pan Stanisław Jastrzębski.
3. Uczniowski Klub Sportowy „Loczki” – za osiągnięcia i zwycięstwa w żeńskiej piłce nożnej, sukcesy ligowe i turniejowe, wpłynęły 2 wnioski od: Pana Mariusza Kowalskiego Dyr. Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „ HUTNIK” i Pana Macieja J. Kowalskiego.
4. Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” z Wyszkowa – za organizację zajęć sportowych dla dzieci ze szkół podstawowych w dyscyplinie piłka nożna a także indywidualne i zespołowe sukcesy uczniów z UKS Jedynka – wnioskodawca Pani Hanna Dziubiel, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie.

W dziedzinie kultury fizycznej i sportu Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ Za Czyn” Kapituła przyznała:
Panu Łukaszowi Góralewskiemu.
Łukasz Góralewski – prezes Klubu Catena Wyszków, utytułowany kolarz. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w 1992 r. Ma na swoim koncie liczne zwycięstwa zarówno drużynowe, jak i indywidualne, m. in. jest mistrzem Polski w jeździe drużynowej amatorów na czas MTB, zdobył pierwsze miejsce Lotto Poland Bike Maraton w Stężycy oraz wiele innych.
Laureata Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego ZA CZYN 2016 nominowanego przez Kapitułę przedstawili Paweł Deluga oraz Piotr Nida.

Dziedzina „pomoc społeczna”:

1. Pani Monika Elimer za organizację wyjątkowych festynów i pikników dla dzieci w Gaju – wpłynęło 5 wniosków: Pani Agnieszki Piaseckiej , Pani Diany Paź- Stepnowskiej, Pani Ireny Kaczmarskiej, Pani Moniki Kaczmarskiej, Pani Anety Baranowskiej.
2. Pani Urszula Mikołajczyk za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz za ogromną wrażliwość społeczną – wnioskodawca Pani Ewa Gałązka Wiceprzewodnicząca Wyszkowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
3. Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „ Szkoła z Tradycjami” z Jackowa Górnego za działalność charytatywną na rzecz integracji środowiska lokalnego – wnioskodawca Pani Teresa Pawlak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Jackowie Górnym.

W dziedzinie pomoc społeczna Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano:

Społecznemu Stowarzyszeniu Oświatowemu „ Szkoła z Tradycjami” z Jackowa Górnego.

Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” działa od 2010 r., a od 2012 roku prowadzi Publiczną Szkołę Podstawową oraz Niepubliczne Przedszkole w Jackowie Górnym. Z zadań organu prowadzącego wywiązuje się wyjątkowo skutecznie, a obydwie placówki mogą stanowić wzór dla innych podmiotów oświatowych na terenie całego powiatu. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła zdaniem kapituły działalność na rzecz rozwoju kultury, integracji środowiska lokalnego. Oparta na pracy wolontariuszy i członków stowarzyszenia organizacja bali andrzejkowych, bożonarodzeniowych, przeglądów kolęd i pastorałek, orszaku Trzech Króli, koncertów Zespołu Ludowego „Przepióreczka” wykracza poza działania stricte oświatowe i pozwala na objęcie programem działania wszystkich dzieci i młodzieży z terenu miejscowości.

Dziedzina: „Innowacja jako element rozwoju gospodarczego powiatu”:

1. Firma Bossberry Piotra Sempkowskiego za stworzenie i prowadzenie unikatowej uprawy borówki amerykańskiej w miejscowości Suski Stare gm. Długosiodło, wnioskodawca Wójt Gminy Długosiodło Pan Stanisław Jastrzębski.
2. Urząd Miejski w Wyszkowie za organizację I Targów Budowlanych w Wyszkowie – wnioskodawca Pan Marek Siekierski Prezes Zarządu Wyszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
W dziedzinie innowacja jako element rozwoju gospodarczego powiatu Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ Za Czyn” przyznano:

Firmie Bossberry Piotra Sempkowskiego.
Firma prowadzi unikatową w pełni ekologiczną uprawę borówki amerykańskiej na powierzchni 20 ha. Owoce z upraw trafiają zarówno na rynek Polski, jak i zagranicę. W 2016 roku firma otrzymała Certyfikat Dobrej Praktyki Rolniczej.
Laureata przedstawił Paweł Trzciński.

Dziedzina: „Kultura”:

1. Pan Andrzej Rębowski za konsekwentne i skuteczne działania w sferze kultury i sportu – wnioskodawca Artur Rębowski.
2. Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” z Wyszkowa za działania kulturalne (w szczególności taniec i śpiew) oraz przybliżanie osobom młodym tradycyjnych obrzędów ludowych regionu Puszczy Białej i okolic – wnioskodawca Prezes Klubu Przyjaciół Wyszkowa Marek Siekierski.
3. Pan Mieczysław Joniuk za działania w zakresie aktywności społecznej oraz twórczości kulturalnej – wnioskodawca Pan Adam Mickiewicz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczy Białej i Kamienieckiej.
4. Pan Jacek Szymanik za organizowanie niepowtarzalnych rajdów rowerowych oraz stworzenie aktywnej strony internetowej Wyszków Moje Miasto – wnioskodawca Pani Maria Puścian Dyr. Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku
5. Fundacja „Wyszkowski Teatr Tańca” za wyjątkowe widowiska taneczne w Wyszkowie oraz sukcesy w licznych turniejach tanecznych na parkietach scen polskich– wnioskodawca Pan Grzegorz Nowosielski Burmistrz Wyszkowa.

W dziedzinie kultura Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano:

Zespołowi Pieśni i Tańca „ Oberek” .
Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” nieprzerwanie działa od 2008 r. Zespół bierze udział w licznych koncertach i przeglądach nie tylko w Wyszkowie ,ale także poza jego granicami, godnie reprezentując powiat wyszkowski.
Laureata Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego ZA CZYN 2016 nominowanego przez Kapitułę przedstawił kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Józef Bieganowski.

Po wręczeniu nagród przez Starostę Powiatu Wyszkowskiego zaproszono zebranych na
koncert operetkowy artystów z Warszawy. Wystąpili: Sylwia Knap – sopran, Witold Matulka– tenor, Krzysztof Gwiazda – baryton, Monika Polaczek- Przestrzelska – fortepian.

Po wręczeniu statuetek laureatom na, scenę zaproszono Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie – inspektora Michała Toporkiewicza oraz sierżanta sztabowego Edytę Prus – dzielnicową z rejonu nr 4 celem podsumowania Konkursu na Najpopularniejszego Dzielnicowego roku 2016. Sierż. sztab. Edyta Prus jest laureatką konkursu, która zgromadziła najwięcej głosów – otrzymała list gratulacyjny oraz rower.
/oprac. J.Cz./

 

Galeria Zdjęć

1 944 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostatnia szansa tej zimy na skorzystanie z tras narciarskich w gminie Zabrodzie

  Urząd Gminy Zabrodzie w ramach działalności Orlika przygotował ofertę sportową dla mieszkańców Gminy Zabrodzie na okres Ferii Zimowych w...

Zamknij