ggg ggg

Msza święta z okazji Święta Niepodległości (15.11.2011)

Głównym punktem obchodów 11 listopada w Wyszkowie tradycyjnie stała się msza święta celebrowana w kościele św. Idziego. Ma ona niezwykle podniosłą oprawę. Przybyły sztandary szkół, instytucji, stowarzyszeń i kombatantów.


W trakcie mszy oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków pod batutą Franciszka Bieganowskiego. Tłumnie zebrali się mieszkańcy Wyszkowa, aby wspólnie przeżywać słowa kazania, zastanawiać się nad historia i dziedzictwem, które pozostawili nam walczący o niepodległość Ojczyzny. W tym roku kazanie wygłosił ks. Adam Luberski. Mówił o darze, jakim było uzyskanie niepodległości i pytał „Jaki jest ten duchowy wymiar Ojczyzny dzisiaj?”. Nawiązywał do współczesności, jak i w jaki sposób jest się katolikiem. Przypominał, że Polsce nie jest potrzebna wojna religijna, a potrzebny jest duch prawdy, duch społeczny. Nie jest potrzebny terror wobec rodziny. Odnosił się do rzeczywistości wyznaczanej przez słupki sondaży. A przecież to do kościoła przynosimy nasze problemy, ale i nasze radości oraz nieprzemijające wartości wspólnoty rodzinnej. „Wiara od wieków trwa w naszym narodzie i abyśmy przekazywali ja następnym pokoleniom, aby trwała wśród nas” – kończył swoje kazanie o Ojczyźnie i powinnościach wobec niej ks. Adam. W zadumie, z powagą i skupieniem mieszkańcy Wyszkowa uczestniczyli we mszy za Ojczyznę. 

Galeria zdjęć

1 198 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Płonące pochodnie, harcerski apel… (15.11.2011)

Obchody wyszkowskiego Święta Niepodległości zgodnie z wieloletnią tradycją nie mogą być odpowiednie bez wieczornego spotkania wyszkowskiej młodzieży, władz samorządowych i...

Zamknij