ggg

Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z terenu powiatu ostrowskiego

W niedzielę 5 listopada o godzinie 12:00 w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej odprawiona została msza święta w intencji zmarłych i poległych podczas akcji strażaków z powiatu ostrowskiego. Jest to coroczna piękna tradycja wśród strażaków z powiatu ostrowskiego, którą zapoczątkował ks. prof. Józef Łupiński – diecezjalny duszpasterz strażaków.

Przed rozpoczęciem mszy świętej kapelan powiatowy strażaków ks. kan. Piotr Kapelański modlił się w intencji zmarłych strażaków wymieniając przy tym nazwy wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ostrowskiego.
W nabożeństwie udział wzięło ponad 200 strażaków z powiatu ostrowskiego, a w tym 37 pocztów sztandarowych, a także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu ostrowskiego, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni oraz rodziny strażaków i mieszkańcy gminy Małkinia Górna.
Wśród gości znaleźli się: Pan Józef Rostkowski – Wicestarosta Ostrowski, Pani Ewa Suchcicka – Sekretarz Powiatu, dh Rafał Kowalczyk Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowi Mazowieckiej, st. bryg. Janusz Iwanowski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, st. bryg. Leszek Falbowski Zastępca Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, dh Marcin Zawistowski Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Małkini Górnej, Pani Bożena Kordek – Wójt Gminy Małkinia Górna, wójtowie z gmin z terenu powiatu ostrowskiego, przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz szczególnie zasłużeni dla powiatu ostrowskiego strażacy w stanie spoczynku: dh Andrzej Wyszogrodzki i st. bryg. Krzysztof Hoffmann.
Mszę świętą koncelebrował kapelan powiatowy strażaków ks. kan. Piotr Kapelański w asyście księdza kanonika Jana Marka Wróblewskiego Proboszcza Parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej oraz księdza Jacka Dąbrowskiego – wikariusza z Parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła
w Małkini Górnej. Homilię wygłosił ks. kan. Piotr Kapelański.
Na zakończenie głos zabrali dh Rafał Kowalczyk Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowi Mazowieckiej, Pani Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna oraz kapelan powiatowy strażaków ks. kan. Piotr Kapelański, którzy serdecznie podziękowali wszystkim strażakom za tak liczne przybycie, a strażackim pocztom sztandarowym za nadanie podniosłej oprawy mszy świętej. Życzono także bezpiecznej służby i zawsze tyle samo powrotów z akcji co wyjazdów.
Po uroczystej mszy świętej strażacy oraz zaproszeni goście udali się do świetlicy wiejskiej w Rostkach Wielkich na ciepły poczęstunek.
Msza święta w intencji zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego to nie tylko okazja do wspólnej modlitwy, ale również wyraz szacunku i uznania dla trudnej i niebezpiecznej pracy jaką wykonują strażacy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy
i całego powiatu ostrowskiego.

/Info UG Małkinia Górma/

284 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odbiór budynku świetlicy wiejskiej w Królach Małych po termomodernizacji

W dniu 11 października 2023 roku odbył się oficjalny odbiór budynku świetlicy w miejscowości Króle Małe. Inwestycja dotyczyła zadania pn....

Zamknij