ggg ggg ggg

„Mosty dla Regionów” szansą dla Jabłonny na budowę nowej przeprawy

Z inicjatywy wójta Jabłonnej Jarosława Chodorskiego, samorządowcy z wielu regionów Polski zebrali się 20 września 2018 r. na konwencie poświęconemu programowi rządowemu „Mosty dla Regionów”.

Jeden z 21 mostów uwzględnionych w programie rządowym „Mosty dla Regionów” ma zostać zbudowany na Wiśle pomiędzy Jabłonną, a Łomiankami. Powstanie jak się zakłada do 2025 roku. 20 września 2018 r. w Pałacu w Jabłonnie odbył się Ogólnopolski Konwent Samorządowy „Mosty dla Regionów” i zgromadził liderów władz samorządowych z gmin i powiatów, w których mają powstać nowe przeprawy mostowe, przedstawicieli strony rządowej, zainteresowanych pracowników gmin oraz mediów. Spotkanie właśnie w gminie Jabłonna zorganizowano nieprzypadkowo. Zgodnie z planem rządu na Wiśle most połączy Łomianki z Jabłonną, dlatego gospodarz gminy Jabłonna wziął na siebie ciężar przybliżenia samorządowcom tego ogromnie ważnego dla gmin i powiatów tematu. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Banku Gospodarstwa Krajowego, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Stoczni Gdańsk S.A., Lasów Państwowych oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Spotkanie objęte zostało patronatem honorowym Ministra Infrastruktury pana Andrzeja Adamczyka.
Jak podsumował Konwent Samorządowy gospodarz spotkania – Jarosław Chodorski wójt gminy Jabłonna:
„Wielu mieszkańców gminy Jabłonna wskazuje, że przeprawa przez Wisłę jest na naszym terenie potrzebna. Plany budowy przeprawy mostowej znamy od dawna, jednak nic nie wskazywało na to, że mają one być w najbliższych latach zrealizowane. Rządowy program Mosty dla Regionów otworzył szansę dla Jabłonny na budowę przeprawy. Moim zadaniem, jako gospodarza gminy, jest szybkie reagowanie na możliwość rozwoju naszej gminy. Przejawia się to w energicznym pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację kluczowych zadań, a takim zadaniem jest właśnie budowa mostu. Stąd pomysł zorganizowania konwentu „Mosty dla Regionów”. Wysoka frekwencja uczestników pokazała, że również inne samorządy wiążą z programem duże nadzieje. Wierzę, że sygnał, który wysłaliśmy stronie rządowej jest czytelny. Czekamy na wdrożenie programu i więcej informacji dotyczących jego realizacji i finansowania.”
Należy podkreślić, że wielu samorządowców bardzo dobrze oceniło inicjatywę wójta Jarosława Chodorskiego. Zapowiadano, że będzie to pierwsze z kolejnych spotkań pomagające zmierzyć się gminom z tymi wielkimi i kosztownymi inwestycjami.
/J.Cz./

1 713 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pamiętamy o Bohaterach Polski Podziemnej…

W minioną sobotę, 29 września na radzymińskim Cmentarzu Poległych, odbyły się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody,...

Zamknij