ggg ggg
ggg ggg

„Moje Małe Mistrzostwa Polski w Unihokeju!”

Prawie pięćdziesiąt drużyn, blisko pół tysiąca dzieci rywalizowało w weekend 15-16.06.2019r. o Puchar Polski w Unihokeju. Ponad sto meczów rozegrano na trzech halach sportowych: w Łochowie w SP2 i SP3 oraz w Kamionnie.

Do naszego miasta przyjechały ekipy z całego kraju, zarówno znad morza, jak i z Małopolski, czy Warmii i Mazur. Wszyscy z kijami i piłeczkami po to, by spróbować swoich sił w walce z rówieśnikami. Niestraszne były upały, choć atmosfera momentami była bardzo gorąca. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych (chłopcy 2007 i 2009 oraz dziewczęta 2007).
Zwycięzcami zostali:
Chłopcy 2007
1. UKS Wilki Godkowo (woj. warmińsko-mazurskie),
2. Olimpia Łochów (woj. mazowieckie),
3. ULKS Józefina (woj. mazowieckie).
Chłopcy 2009
1. Podhale Nowy Targ (woj. małopolskie),
2. MUKS Zielonka (woj. mazowieckie),
3. Olimpia Łochów (woj. mazowieckie).
Dziewczęta 2007
1. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I (woj. pomorskie),
2. KS Dragons Płoskinia (woj. warmińsko-mazurskie),
3. UKS Młode Wilki Zabrodzie (woj. mazowieckie).
Rozegrano ponad sto meczów, które prowadzili licencjonowani sędziowie oraz zawodnicy Olimpii Łochów. Uroczyste zakończenie odbyło się w niedzielne popołudnie. Wspaniałe nagrody (medale, puchary, koszulki, rękawice bramkarskie oraz kije dla najlepszych zawodników turnieju) wręczali: Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Prezes Polskiego Związku Unihokeja Marek Chomnicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie Sławomir Ryszawa oraz Dyrektor SP 2 w Łochowie Renata Jaczewska.
Organizatorami całej imprezy byli: SKS Olimpia Łochów z Prezesem Januszem Sternickim na czele oraz Polski Związek Unihokeja. Środki pozyskano z funduszy województwa mazowieckiego.
To było prawdziwe święto unihokeja. Jeden z największych turniejów w naszym kraju. Można się tylko cieszyć, że coraz więcej dzieci wybiera tę dyscyplinę sportu, a organizacyjnie Łochów po raz kolejny zdał egzamin na piątkę! Piątek życzymy wszystkim dzieciom i młodzieży na świadectwach szkolnych oraz oczywiście udanych wakacji! 🙂
/Karol Miszczuk/

444 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Powiatowe Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019

W dniu 12 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej odbyło się Powiatowe...

Zamknij