ggg ggg

Modernizacja strażnic

Strażnice dwóch najbardziej aktywnych jednostek OSP w Tłuszczu oraz Chrzęsnem zyskały nowy blask. Jak wiemy zawsze możemy liczyć na strażaków- ochotników. Przez termomodernizacją strażnic pokazujemy również że mogą liczyć na wsparcie i współpracę mieszkańców oraz samorządów szczebla lokalnego, jak i wojewódzkiego.

Kompleksowe zmiany w budynkach zostały wykonane dzięki przyznaniu środków unijnymi przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, któremu także zależy na bezpieczeństwie mieszkańców, jak i komforcie pracy strażaków, a nie jest to możliwe bez nowoczesnych strażnic.
Całkowita wartość zadań wynosi 1,064 mln zł (414 453,42 zł na strażnicę w Tłuszczu i 650 055,00 zł na OSP Chrzęsne), z czego 482 tys. Gmina Tłuszcz pozyskała w ramach środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach RPO WM 2014-2020.

Nowy wygląd strażnic nie tylko cieszy oczy, ale co równie ważne sprawia, że są one bardziej ekologiczne i ekonomiczne w utrzymaniu, co przy obecnych cenach energii i ogrzewania ma niebagatelne znaczenie. Cieszę się, że prace udało się zakończyć wraz z nadejściem zimy. Po termomodernizacji budynku komunalnego czy szkoły w Miąsem i Jasienicy są to kolejne budynki użyteczności publicznej, których stan techniczny uległ poprawie- Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk
Choć zmiany są zauważalne gołym okiem, warto przedstawić zakres wykonanych prac: ocieplono ściany zewnętrzne, wymieniono okna, zamontowano kotły gazowe kondensacyjne oraz instalacje fotowoltaiczne, a także zmodernizowano oświetlenie wewnętrzne i zmieniono je na energooszczędne. Dodatkowo w OSP Chrzęsne wymienione i ocieplone zostało poszycie dachu oraz ocieplona podłoga.

/Info UM Tłuszcz/

291 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, Starosta Wołomiński Adam Lubiak spotkał się z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie i...

Zamknij