ggg ggg
ggg ggg

Młodzieżowa Rada Miejska w Radzyminie rozpoczęła pracę

Inauguracyjna Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radzyminie odbyła się w poniedziałek, 25 lutego br. o godzinie 18:30 w sali konferencyjnej UMiG Radzymin. Podczas posiedzenia nowo wybrani radni złożyli ślubowanie oraz wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.

Obrady otworzył i nowo powołaną radę powitał Piotr Rembelski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie. Następnie głos zabrał Krzysztof Dobrzyniecki – Zastępca Burmistrza, który przedstawił cele pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radzyminie, gratulował młodym radnym wyboru oraz życzył ciekawych inicjatyw.
Pierwszym obradom Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radzyminie przysłuchiwali się również radni Rady Miejskiej w Radzyminie: Agnieszka Oniszk-Stachyra, Elżbieta Darka, Katarzyna Stokowska, Marek Brodziak, Leszek Jankowski oraz reprezentacja ze szkół: Bernadetta Stwora Dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia im. kpt. S. Pogonowskiego w Radzyminie i Karolina Odelska Opiekun Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie.
Pierwsza sesja – wybory Prezydium
Zaprzysiężeni radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radzyminie przystąpili do wyborów swojego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. W wyniku głosowania przewodniczącą MRM została Emilia Skibowska, która zaraz po wyborze przejęła prowadzenie obrad od przewodniczącego RM Piotra Rembelskiego. Następnie wybrano wiceprzewodniczącego, którym został Jakub Matusiak.
Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radzyminie.
Młodzieżowa Rada Miejska w Radzyminie liczy 7 radnych wybranych z 4 szkół ponadgimnazjalnych:
Emilia Skibowska – Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radzyminie (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie);
Jakub Matusiak – Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radzyminie (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie);
Alicja Czyż (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie);
Kamil Więckowski (Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. inż. C. Nowaka w Radzyminie);
Piotr Romsicki (Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. inż. C. Nowaka w Radzyminie);
Angelika Słońska (Branżowa Szkoła I Stopnia im. kpt. S. Pogonowskiego w Radzyminie);
Jonasz Kobiałka (IV okręg wyborczy – Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie).
Nowym władzom Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radzyminie i radnym serdecznie gratulujemy. Wszystkim życzymy powodzenia i wytrwałości w pracy oraz samych fantastycznych pomysłów, które będziemy mogli wspólnie realizować.
/UMiG Radzymin,
foto: Zbigniew Pachulski/

594 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Plany i harmonogramy rekrutacji do szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski

5 marca 2019 r. odbyło się w Starostwie Legionowskim spotkanie dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dla młodzieży na rok szkolny...

Zamknij