ggg ggg
ggg ggg

Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w piłce nożnej dla szkół ponadgimnazjalnych

W ramach XVIII Licealiady, Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego wraz ze Starostwem Powiatu Wołomińskiego, przeprowadzili Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dla szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku, po raz pierwszy zawody rozegrano także w kategorii dziewcząt.

Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w piłce nożnej dla szkół ponadgimnazjalnych, wpisujące się w rozgrywki w ramach XVIII Licealiady, rozegrane zostały w poniedziałek, 23 kwietnia na boisku „Orlik” przy LO im. C. K. Norwida w Radzyminie.Organizatorzy turnieju, którymi byli: Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego i Powiat Wołomiński w tym roku postanowili rozszerzyć formułę zawodów, wprowadzając kategorię żeńską.
W historycznym, bo inaugurującym nową tradycję finale zagrały trzy szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida z Radzymina, Zespół Szkół Ekonomicznych z Wołomina oraz III Liceum Ogólnokształcące z Wołomina. Najlepsze okazały się licealistki z Radzymina pokonując III LO z Wołomina 7:0 oraz remisując 2:2 z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Gratulujemy! Dyplomy i puchary zwyciężczyniom oraz zdobywczyniom podium wręczyli: Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Wołomińskiego oraz nauczyciele – opiekunowie drużyn.
Z kolei, w kategorii chłopców do rywalizacji przystąpiło osiem szkół. W starciu finałowym spotkały się drużyny: LO im. C.K. Norwida w Radzyminie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie oraz I LO Wołomin. Godne odnotowania, że i w tej kategorii zwyciężyła drużyna reprezentująca LO w Radzyminie, która pokonała w finale ZSE Wołomin 3:1 oraz zremisowała 1:1 z I LO Wołomin.
Gratulacje dla młodzieży, a także dla nauczycieli wychowania fizycznego: pana Tadeusza Jędrasika i pana Michała Ziółkowskiego!

/tj; rl/

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH:

KAT. DZIEWCZĘTA:
I miejsce: Liceum Ogólnokształcące w Radzyminie;
II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych w Wołominie;
III miejsce: III Liceum Ogólnokształcące w Wołominie;
IV miejsce: Zespół Szkół w Markach;
V miejsce: Zespół Szkół w Tłuszczu;
VI miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Wołominie.

KAT. CHŁOPCY:
I miejsce: Liceum Ogólnokształcące w Radzyminie;
II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Wołominie;
III miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych w Wołominie;
IV miejsce: Zespół Szkół Terenów Zieleni w Radzyminie;
V miejsce: III Liceum Ogólnokształcące w Wołominie;
VI miejsce: Zespół Szkół w Tłuszczu;
VII miejsce: Zespół Szkół w Markach;
VIII miejsce: Zespół Szkół w Wołominie.

200 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymińskie Przedszkolaki poznają życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II

Za nami III Edycja Gminnego Konkursu Plastycznego „Pocztówka z Papieżem Świętym Janem Pawłem II”, który z roku na rok cieszy...

Zamknij