ggg ggg ggg ggg

Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu w Węgrowie

Ponad 500 zawodników z całego kraju przyjechało do Węgrowa na Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu Pointfighting – Light Contact Kadetów Starszych i Młodszych oraz organizowany oficjalnie po raz pierwszy Puchar Polski Pointfighting Dzieci. Dwudniowy turniej odbył się w 22-24 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i wyłonił najlepszych polskich kick-boxerów w różnych kategoriach wagowych.

Po pięciu latach przerwy impreza rangi Mistrzostw Polski wróciła do Węgrowa. Niemal 30-letnia historia WKS Sfinks pokazuje, że nie tylko sędziowie, ale i trenerzy z całego kraju pamiętają o węgrowskich turniejach i wspominają profesjonalizm z jakim prezesi Sfinksa podchodzą do ich organizacji.
Nie zawiedli też sami zawodnicy, którzy po dwóch dniach zmagań łącznie wywalczyli 11 medali, w tym jeden najważniejszy – Mistrza Polski w formule pointfighting w kat. -69 kg, kadet starszy. Sukces sprzed dwóch lat powtórzył Marcin Włoga, dla którego kick-boxing to niemal sport rodzinny. Rękawice przed laty zakładali jego bracia, teraz on kultywuje tradycje i już może pochwalić się dwukrotnym tytułem Mistrza Polski i reprezentowaniem kraju na Mistrzostwach Świata w ubiegłym roku we Włoszech. Z całą pewnością można powiedzieć, że Marcin zasłużył na złoto i wywalczył je w niezwykle zaciętym pojedynku. O zwycięstwie przesądził jeden punkt, zdobyty po trzech wyrównanych rundach. Tegoroczna wygrana i jednocześnie nagroda najlepszego zawodnika Mistrzostw w Węgrowie w pointfightingu otwiera Marcinowi furtkę do startów na tegorocznych Mistrzostwach Świata.
Swoje umiejętności w Węgrowie prezentowało 28 podopiecznych WKS Sfinks i trenerów Jakuba Góreckiego oraz Jarosława Madziara. Poza Marcinem srebrny krążek w formule pointfighting wywalczyli Maciej Mieszało (kat. -27kg) i Olga Borys (kat. -60 kg).Najlepszymi drużynami mistrzostw w pointfightingu okazały się KS X Fight Piaseczno, Ninja Academy Warszawa i Kick-Boxing Wejherowo.
Wśród dzieci w I Pucharze Polski złoty medal zdobył Nikodem Mamrot i w niższej kategorii wagowej – Maciej Kurkus. Srebro wywalczył Olaf Klupś oraz Mateusz Skwierczyński, z kolei brąz Kacper Kuć i Damian Popławski. Warto wspomnieć, że na podium w kategorii +36 kg stanęło czterech wychowanków węgrowskiego Sfinksa.
Niedziela i zmagania w formule light-contact dały zawodnikom z Węgrowa trzy medale brązowe, na które zasłużyli – Marcin Włoga (kat. -69 kg), Mateusz Laskowiecki (+69 kg) i Wiktor Olędzki (-32 kg). Również tego dnia wybrano najlepsze drużyny. Najwięcej krążków wywalczyli zawodnicy z KS X Fight Piaseczno, KS Zamek Kurzętnik i SKF Boxing Zielona Góra.
W przyszłym roku WKS Sfinks Węgrów będzie obchodził 30-lecie istnienia, co jak mówi prezes Klubu – Wojciech Górecki – będzie okazją do organizacji kolejnych turniejów. Już dziś prezes zapowiada też niespodziankę dla wszystkich zawodników, jednak szczegółów nie zdradza.
Organizatorami Mistrzostw Polski w Kick-Boxingu w Węgrowie był Polski Związek Kick-Boxingu i WKS Sfinks Węgrów. Finansowo imprezę wsparły samorządy miasta i powiatu węgrowskiego oraz węgrowscy przedsiębiorcy.