ggg ggg

Minister Mariusz Błaszczak na uroczystości przywrócenia Posterunku Policji w Zabrodziu

19 grudnia 2016 r., po czterech latach, przywrócono Posterunek Policji w Zabrodziu. Zmieniła się lokalizacja, gdyż nowy posterunek znalazł miejsce w odremontowanym budynku przy ul. Reymonta 45.

 

dscf1561

 

W poniedziałek, 19 grudnia o godz. 11.00 obok budynku, gdzie obecnie mieści się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i sala obsługi świadczeń 500+ zgromadziło się kilkadziesiąt osób reprezentujących społeczności gminy Zabrodzie oraz przedstawiciele jednostek policji. Wśród gości byli: minister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Błaszczak, wojewoda mazowiecki – Zdzisława Sipiera, Komendant Główny Policji – nadinsp. Jarosław Szymczyk, zastępca Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Jan Lach, Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu – insp. Tomasz Michułka, Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie – insp. Michał Toporkiewicz, kierownik Posterunku Policji w Zabrodziu – asp. szt. Zbigniew Kwieciński wraz z czteroma nowymi funkcjonariuszami. W uroczystości uczestniczyli samorządowcy z gminy Zabrodzie na czele z wójtem Tadeuszem Michalikiem, radni gminy wraz z przewodniczącym Januszem Marcinem Pakułą, pracownicy gminnych jednostek i mieszkańcy. Przybył również starosta wyszkowski Bogdan Pągowski wraz z zastępcą Adamem Mrozem i radnymi na czele z przewodniczącym Jackiem Bachańskim. Licznie dopisały media lokalne i regionalne, a przebieg uroczystości nagrywało kilka krajowych stacji telewizyjnych.
Uroczystość w Zabrodziu była też okazją do symbolicznego otwarcia kolejnego posterunku w województwie mazowieckim – w Jastrzębi.
Posterunek Policji w Zabrodziu został zlikwidowany w ramach oszczędności w październiku 2012 roku i teraz ku radości samorządu i mieszkańców został reaktywowany, tyle, że nowocześniejszy, wygodniejszy i w lepszej lokalizacji.
Komendant Wojewódzki Policji insp. Tomasz Michułka poinformował zebranych, że posterunek w Zabrodziu to już 7, a w Jastrzębi – 8 ponownie otwierany na terenie Mazowsza. Zapewniał, że bezpieczeństwo obywateli jest dla nich celem nadrzędnym, dlatego powinni być blisko społeczeństwa i zabiegając o zdobycie zaufania we wspólnych działaniach i w codziennym kontakcie. Podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do otwarcia nowego ogniwa struktury w KPP w Wyszkowie. Szczególnie dziękował gminie Zabrodzie i wójtowi T. Michalikowi, a do załogi zwracał się o podjęcie wszelkich starań w zakresie zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa.
Następnie minister Mariusz Błaszczak wręczył symboliczne klucze do obu posterunków tj. na ręce kierownika Posterunku Policji w Zabrodziu – asp. szt. Zbigniewa Kwiecińskiego oraz Posterunku w Jastrzębi – asp. Marcina Prażnowskiego. W Zabrodziu docelowe będzie pracować 7 funkcjonariuszy, a w Jastrzębi – 10.
Uczestniczący w uroczystości szef MSWiA Mariusz Błaszczak na początku poprosił o uczczenie minutą ciszy sierżanta sztabowego Piotra Gąsiorka, który poniósł śmierć podczas pełnienia obowiązków służbowych.
Przedstawił propozycje, które przywrócą zaufanie do policji i przywrócą etos służbie m.in.: Mapa Zagrożeń, dzielnicowy bliżej nas, wprowadzenie do wyszukiwarki hasła „Moja komenda”, odciążenie policjantów od nadmiaru pracy biurowej, itp. Docelowo planuje się przywrócenie 35 – 36 posterunków w kraju. Odtworzenie kolejnego posterunku jest wyjściem naprzeciw potrzebom mieszkańców i to będą nadal kontynuować.
Omówił program dotyczący służb mundurowych, które przyjął Rząd premier Beaty Szydło i Sejm. Składa się on z trzech działań:
– pieniądze na infrastrukturę,
– pieniądze na wyposażenie i sprzęt,
– podwyżki wynagrodzeń dla policjantów i pracowników od dn. 1 stycznia 2017 r.
„Jestem przekonany, że to buduje poczucie bezpieczeństwa w kraju” – podsumował swoją wypowiedź minister M. Błaszczak.
Komendant Główny Policji – nadinsp. Jarosław Szymczyk zwracał się do zebranych: „Obecny czas, tuż przed świętami, to czas obdarowywania prezentami i my dziś mamy takie prezenty dla mieszkańców. Wierzę, że to kolejne miejsce, gdzie zafunkcjonują policjanci i w którym mieszkańcy znajdą pomoc i poczucie bezpieczeństwa”. Z kolei wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik podziękował ministrowi za przywrócenie posterunku w Zabrodziu. Jak stwierdził nikogo tu w Zabrodziu nie trzeba przekonywać, że bezpieczeństwo dla mieszkańców i samorządu jest najważniejsze.
Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety: www.kurier-w.pl, gdzie na stronie głównej zamieścimy artykuł wraz z filmami z wypowiedziami gości i gospodarzy imprezy oraz galerię zdjęć.
Po wszystkich przemowach i części oficjalnej budynek posterunku poświęcił – ks. kapelan Wojciech Goryszewski, a wszyscy uczestnicy zostali poproszeni do pamiątkowego zdjęcia. Następnie udali się do wnętrza, aby osobiście obejrzeć wnętrze nowego Posterunku Policji w Zabrodziu.
Obyła się również krótka konferencja prasowa z ministrem Mariuszem Błaszczakiem na tematy bieżące. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania nagrania filmowego.
/Janina Czerwińska/

Galeria Zdjęć

 

 

 

1 185 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Samorządowe spotkanie wigilijne powiatu wyszkowskiego

Tradycyjnie już Wieczór Wigilijny w Wyszkowie organizują starostwa powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski i burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, aby wspólnie podsumować...

Zamknij