ggg ggg

Minister Henryk Kowalczyk o obwodnicy Pułtuska

27 marca w Sali Maneż pułtuskiego Domu Polonii odbyła się konferencja zorganizowana przez Ministra Henryka Kowalczyka.

 

17669029_1274940022561428_1144316570_oTematem przewodnim była budowa obwodnicy Pułtuska, w sprawie której padło pytanie już podczas spotkania pułtuszczan z Premier Beatą Szydło w dniu 15 marca. Wówczas Minister Henryk Kowalczyk poinformował, że wkrótce w związku z tym tematem zagości w Pułtusku Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, który przedstawi plany dotyczące budowy obwodnicy. Na konferencję w zastępstwie Ministra Andrzeja Adamczyka przybył Minister Jerzy Szmit. Oprócz Podsekretarza Stanu w spotkaniu uczestniczyli również Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Generalny Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie Krzysztof Kondraciuk, Dyrektor Oddziału GDDKiA w Warszawie Marian Gołoś, a także Henryk Kowalczyk. Obecni byli również lokalni samorządowcy, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy Pułtuska.
Podczas spotkania Minister Szmit odczytał obecnym dokument stwierdzający oficjalne uruchomienie prac zmierzających do budowy obwodnicy pułtuskiej. Następnie podpisał decyzję o wznowieniu prac nad pułtuską obwodnicą i przekazał ją do realizacji na ręce dyrektora GDDKiA Krzysztofa Kondraciuka. Oznacza to, że przywrócone zostają wszelkie procedury zmierzające do realizacji inwestycji, na którą Pułtusk czekał od 18 lat, kiedy to po raz pierwszy powstała koncepcja na budowę obwodnicy.
Obecni na spotkaniu dyrektorzy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wspomnieli również o możliwości usprawnienia ruchu drogowego w mieście i wokół niego. Poinformowano, że przebudowa ronda wjazdowego do miasta (im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego) powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, najpóźniej wiosną 2018. W planach jest również rozpoczęcie budowy chodników wzdłuż DK61 od granic miasta w kierunku Warszawy.
/oprac. KW/

 

1 931 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
W świecie bajek i baśni

Postaci z popularnych bajek i baśni można było oglądać podczas IX Międzyszkolnego Festiwalu Fryzjerstwa Artystycznego, który odbył się w środę...

Zamknij