ggg ggg
ggg ggg

Miłość do tańca (06.03.2012)

szkowie odbył się V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora SP nr 1 im. Adama Mickiewicza zorganizowany przez Dyrektora SP nr1 oraz Szkołę Tańca IMAGE Marcina Politowskiego.

W turnieju brało udział ponad 100 par z klubów z całej Polski m.in. z Warszawy, Lublina, Raciąża, Białej Podlaskiej, Radomia, Ostrołęki, Gdańska, Lubartowa, Helu, Raszyna, Legionowa, Bydgoszczy, Kutna, Białegostoku, Iławy, Elbląga, Łodzi, Mławy, Makowa Mazowieckiego.  Swoje talenty taneczne zaprezentowały również pary z wyszkowskiego  Klubu Tańca IMAGE działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie.  Turniej podzielony był na 3 bloki. W pi rwszym mieli szansę zaprezentowania swoich umiejętności najmłodsi tancerze z IMAGE, którzy przygodę z tańcem rozpoczęli we wrześniu 2011r. Był to dla Nich pierwszy turniej taneczny, a publiczność nagrodziła ich popisy gromkimi brawami.  W kategorii 10-11 lat G, styl: kombinacja 5T startowali Paulina Skurzewska i Dawid Groszyk, Sandra Heronimek i Adam Zagumny, Klaudia Karaśkiewicz i Łukasz Perdion; w kategorii 10-11 lat F, styl: kombinacja 6T: Milena Kowalczyk i Karol Jagielski;  w kategorii 12-13 lat F, styl: kombinacja 6T w pięknych strojach: Olga Pieńczuk i Jan Korczakowski oraz Kamila Oniszk i Krzysztof Jurczyk, Karina Mikulec i Hubert Kowalczyk, Wiktoria Durka i Marcin Czabaj; w kategorii 12-13 G, styl: kombinacja 6T: Oliwia Bala i Mateusz Puławski, a w kategorii 14-15 E, styl: kombinacja 8T: Aleksandra Zagrodzka i Bartosz Podrażka.


Wyszkowscy tancerze pokazali na Turnieju klasę, styl i miłość do tańca zdobywając wysokie miejsca. Paulina Skurzewska i Dawid Groszyk w swojej kategorii wytańczyli podwójne złoto i ze względu na wysoki poziom tańca zostali przez sędziów uroczyście przeniesieni z klasy tanecznej G do wyższej klasy  F. Milena Kowalczyk i Karol Jagielski wytańczyli złoto, a Oliwia Bala i Mateusz Puławski otrzymali pierwsze miejsce oraz taneczne książeczki  startowe. Klaudia Karaśkiewicz i Łukasz Perdion zdobyli dwa drugie miejsca i srebrne medale, a Sandra Heronimek i Adam Zagumny zdobyli trzecie miejsce. Olga Pieńczuk i Jan Korczakowski  dwa razy zwyciężyli w swojej kategorii,  Kamila Oniszk i Krzysztof Jurczyk otrzymali srebro oraz brąz. Para tancerzy  Milena Kowalczyk i Karol Jagielski 17 grudnia 2011r. na Turnieju Tańca w Kamieńcu  Wrocławskim  zaprezentowali tak wysoki poziom umiejętności, że sędziowie przenieśli ich z klasy tanecznej G do wyższej klasy 10-11 F. Na Turnieju Tańca w Mielcu na 17 par startujących w ich kategorii zdobyli drugie miejsce. Rywalizowali z innymi tancerzami w ćwierćfinale, półfinale i finale tańcząc po 3 tańce standardowe i 3 latynoamerykańskie.   Gratulujemy wszystkim tancerzom i życzymy powodzenia na parkietach w nowym tanecznym roku. /J.S./

Galeria zdjęć

1 294 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Wiatraki w Wyszkowie – za i przeciw” (06.03.2012)

W środę, 29 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie „Wiatraki w Wyszkowie – za i przeciw”. Inicjatorem...

Zamknij