ggg ggg

Milion złotych dotacji na ul. Wołomińską w Radzyminie!

W ubiegły czwartek, 25 czerwca Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, podpisali umowę na dofinansowanie w wysokości 1 mln zł do przebudowy ul. Wołomińskiej.

SONY DSC

Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację nawierzchni na odcinku od skrzyżowania z ul. Korczaka do ul. Wczasowej.
W uroczystości podpisania umowy, która odbyła się w sali konferencyjnej radzymińskiego magistratu, obok Adama Struzika i burmistrza Chacińskiego uczestniczyli również: przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Rembelski wraz z wiceprzewodniczącym Wiesławem Solarzem, wiceburmistrz Radzymina Krzysztof Dobrzyniecki oraz skarbnik gminy Artur Goryszewski.
Podczas spotkania marszałek Adam Struzik podkreślił, że Samorząd Województwa Mazowieckiego bardzo konsekwentnie realizuje programy wsparcia dla gmin i powiatów.
Programy te stanowią konkretną pomoc dla samorządów i wspierają je w realizacji projektów, ważnych z punktu widzenia rozwoju społeczności lokalnej oraz równomiernego rozwoju Mazowsza. Marszałek podkreślił znaczenie inwestycji w ul. Wołomińską dla poprawy funkcjonalności drogi i dla podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński stwierdził natomiast, że inwestycja w ul. Wołomińską będzie „wisienką na torcie” i ukoronowaniem modernizacji tejże drogi, która rozpoczęła się jeszcze w 2018 r. Powstały wówczas: ścieżka rowerowa i chodnik, a także odwodnienie, oświetlenie, podjazdy i pozostałe niezbędne elementy infrastruktury drogowej, za wyjątkiem remontu nawierzchni. Ówczesna inwestycja była również dofinansowana ze środków zewnętrznych, tj. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
Burmistrz Krzysztof Chaciński zapowiedział plan przeprowadzenia przebudowy nawierzchni jeszcze w tym roku. Mając zagwarantowane dofinansowanie, Gmina Radzymin przystąpi niezwłocznie do przeprowadzenia postępowania w celu wyłonienia wykonawcy prac drogowych.
Ulica Wołomińska to fragment drogi wojewódzkiej nr 635 i główna trasa dojazdu do centrum Radzymina z trasy S8. Jest to obecnie najbardziej ruchliwa ulica w mieście, dlatego jej remont ma duże znaczenie dla płynności i bezpieczeństwa ruchu samochodowego.

/Gmina Radzymin, rl; foto: R.L./

302 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ksiądz Grzegorz Kucharski mianowany został Honorowym Obywatelem Gminy Wieliszew

W niedzielę, 21 czerwca w kościele w Wieliszewie, odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której mieszkańcy i władze gminy podziękowali...

Zamknij