ggg

Mieszkanki Słupna promowały Gminę Radzymin w spotkaniu z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej… (26.06.2012)

Z przyjemnością informujemy, że gmina Radzymin miała swoją reprezentację na ogólnopolskim XI Spotkaniu Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich, które odbyło się w Marózie koło Olsztynka.

Znane z zaangażowania w działalność społeczną panie: Krystyna Terlecka – przewodnicząca Koła nr 2 w Słupnie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Lucyna Kwiatkowska, aktywna członkini tejże organizacji po raz kolejny wykazały się cenną inicjatywą i lokalnym patriotyzmem. Tym razem mieszkanki Słupna dołożyły starań, aby gmina Radzymin, którą reprezentowały na ogólnopolskim XI Spotkaniu Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich była naprawdę dobrze widoczna. Głównym celem majowego spotkania w Marózie koło Olsztynka, w którym uczestniczyło ponad czterysta osób, a które zorganizowane zostało przez Fundację Wspomagania Wsi, Nidzicką Fundację Rozwoju NIDA i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, było ukazanie metod pozwalających na satysfakcjonującą współpracę z samorządem lokalnym. Program spotkania, odbywającego się pod hasłem „Organizacje, samorząd, razem czy osobno?” obejmował trzy bloki tematyczne, których merytoryczny zakres niezbędny do podniesienia standardów takiej współpracy obejmował: prawo, komunikację oraz dobre praktyki. Jak wynika z relacji pań reprezentujących naszą gminę, spotkanie w Marózie było wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, poglądów i stanowisk, poznania problemów i sukcesów, a także do nawiązania kontaktów z przedstawicielami wielu organizacji pozarządowych z różnych stron Polski.  Rangę tegorocznej edycji zjazdu podniosła wizyta Gościa specjalnego – Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.  Głowa naszego państwa miała możliwość zapoznania się bliżej z działalnością kilku organizacji i ich roli w życiu lokalnych społeczności. Pan Prezydent wypowiedział się niezwykle trafnie o małych organizacjach wiejskich, określając je mianem „zaczynu aktywności społecznej dla rozwoju lokalnego i budowy społeczeństwa obywatelskiego”. Warto w tym miejscu podkreślić, że wielki potencjał społeczny tkwiący w reprezentantkach naszej gminy nie pozostał niezauważony. Nasze panie zaproszone zostały przez Głowę Państwa do pamiątkowego zdjęcia.  Na uwagę zasługuje fakt, iż mieszkanki Słupna skutecznie zareklamowały nasze miasto i gminę również na towarzyszącym spotkaniu Jarmarku Inicjatyw Wiejskich, na który przygotowały efektowną prezentację dzieł rodzimych Twórców, w tym wydaną przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Słupno książkę pt. „Ocalić od zapomnienia” – stanowiącą bezcenną monografię największego z radzymińskich sołectw. Nie ulega wątpliwości, że pani Krystynie Terleckiej i pani Lucynie Kwiatkowskiej należą się od nas wszystkich nie tylko podziękowania, ale też słowa uznania, za podjęcie tak cennej inicjatywy, która przyczyniła się do efektywnej promocji ziemi radzymińskiej.
/opr. R.L.
na podst. mat. radzymin.pl/

3 609 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wianki w Starych Załubicach… (26.06.2012)

W sobotni świętojański wieczór, 23 czerwca mieszkańcy Radzymina i szeroko pojętych okolic jak co roku zjechali do Starych Załubic, by...

Zamknij