ggg ggg ggg ggg

Mieszkańcy, Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Zorza” podziękowali Strażakom OSP Radzymin za ratunek

Podczas codziennej służby strażacy rzadko mogą usłyszeć słowa podziękowania za to, co robią dla innych. Tym większą niespodziankę sprawili druhom OSP Radzymin mieszkańcy oraz administracja osiedla wielorodzinnego przy ul. Stary Rynek 25, którzy w ubiegły czwartek, 13 października zaprosili przedstawicieli jednostki, aby w odruchu serca wyrazić swoją wdzięczność za sprawną akcję ratunkową sprzed kilku tygodni.

SONY DSC

Mieszkańcy bloków na Starym Rynku do dziś wspominają niebezpieczne zdarzenie, które miało miejsce w czwartek, 22 września.
Tamtego dnia, w skutek pożaru mieszkania na ostatniej kondygnacji czteropiętrowego bloku, dach nad głową straciła ośmioosobowa rodzina. Tylko dzięki natychmiastowej reakcji radzymińskich strażaków udało się szybko opanować pożar, który mógł zagrozić całemu budynkowi.
Tuż po przybyciu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli mieszkańcom bloku w ewakuacji. Zabezpieczona w sprzęt ochrony dróg oddechowych rota gaśnicza dotarła do mieszkania na ostatnim piętrze, ugasiła pożar i przeszukała pomieszczenia. Ponadto strażacy usunęli spalone wyposażenie mieszkania. Szczęśliwie skończyło się na stratach materialnych i nikt z mieszkańców nie ucierpiał.
W ubiegły czwartek, 13 października, dokładnie trzy tygodnie po pożarze, administracja i mieszkańcy osiedla przy ul. Stary Rynek 25 ponownie oczekiwali na spotkanie z radzymińskimi strażakami. Tym razem jednak, aby skromnym gestem, w odruchu serca podziękować ratownikom.
Kiedy druhowie Michał Adamski i Kuba Pachulski pojawili się, aby odebrać podziękowanie w imieniu własnym i pozostałych kolegów biorących udział we wrześniowej akcji gaszenia pożaru i pomocy przy uprzątnięciu pogorzeliska, powitano ich jak bohaterów.
Wyrazem wdzięczności stały się gromkie oklaski, ciepłe słowa i pamiątkowy dyplom, który na ręce przedstawicieli OSP Radzymin przekazała Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zorza” p. Teresa Pachulska. Wypisano na nim jakże wymowną sentencję:
„Zarząd, Rada Nadzorcza oraz Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej „Zorza” w Radzyminie składają serdeczne podziękowania Druhom Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie, za natychmiastową reakcję, błyskawiczny przyjazd i podjęcie skutecznej akcji ratowniczej, podczas pożaru mieszkania, do którego doszło na naszym osiedlu w dniu 22 września 2022 roku.
Ze świadomością, że tylko Waszej odwadze i profesjonalizmowi zawdzięczamy uratowanie zdrowia i życia mieszkańców, a także ocalenie dachu nad głową dla kilkudziesięciu rodzin, pragniemy wyrazić naszą wdzięczność, przekazując słowa najwyższego podziwu i uznania dla wszystkich Strażaków – Ratowników jednostki OSP Radzymin, którzy tamtego nieszczęsnego dnia pospieszyli z pomocą mieszkańcom naszego osiedla. Niech Święty Florian zawsze nad Wami czuwa! Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć!”.
Odbierając podziękowanie nasi strażacy przyznali, że podczas pełnienia codziennej ochotniczej służby bardzo rzadko zdarza się im usłyszeć słowo „dziękujemy”. Tym bardziej, że za swoją postawę nie oczekują oklasków.
– Jesteśmy dla mieszkańców i robimy to dla Radzymina. Cieszymy się, jeżeli uda nam się zdążyć ze skuteczną pomocą. Jesteśmy naprawdę bardzo mile zaskoczeni i dziękujemy Państwu za ten piękny gest – powiedział dh Michał Adamski zapewniając, że pamiątkowe podziękowanie od mieszkańców osiedla na Starym Rynku umieszczone zostanie na eksponowanym miejscu w szatni, aby przed każdym wyjazdem przypominało strażakom OSP Radzymin, że dźwięk syreny to ludzkie wołanie o szybką pomoc, od której zależy czyjeś zdrowie, życie i dalszy spokojny byt.
Spotkanie choć krótkie, upłynęło w serdecznej atmosferze i z pewnością pozostanie na dłużej w pamięci uczestniczących w nim osób. – Obyśmy spotykali się ze strażakami już tylko i wyłącznie przy radosnych okazjach – powiedzieli na zakończenie mieszkańcy i trudno się z tymi słowami nie zgodzić.

/R.S. Lewandowski/

743 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij