ggg ggg ggg ggg

Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości dla Mirosława Sobieckiego

Z wielką radością przychodzi nam poinformować, że Mirosław Sobiecki – znany i ceniony ząbkowski regionalista, lokalny historyk, społeczny doradca Burmistrza Ząbek ds. kultury, uhonorowany został przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Pan Mirosław Sobiecki jest komendantem Jednostki Strzeleckiej 1533 im. por. Ludwika Tulińskiego, Związku Strzeleckiego STRZELEC Józefa Piłsudskiego w Ząbkach, a także społecznym doradcą Burmistrza Ząbek ds. kultury.
Jego zasługi dla miasta i promocji ząbkowskiej historii są nieocenione. Z tym większą radością odnotowujemy fakt, nadania Mirosławowi Sobieckiemu prezydenckiego Medalu Stulecia Odzyskania Niepodległości. Odznaczony odebrał zaszczytne wyróżnienie z rąk Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w piątek, 29 kwietnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.
W uroczystości uczestniczyła Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk, która winszując p. Mirosławowi Sobieckiemu odznaczenia podkreśliła, że jest to „osoba zasłużona dla małej i wielkiej Ojczyzny, człowiek, który z wielką pasją odkrywa karty historii Naszego Miasta i zabiega o kult i pamięć bohaterów. Gorąco gratuluję i dziękuję za dotychczasową działalność i zaangażowanie”.
W imieniu redakcji przyłączamy się do gratulacji!

/opr. KW; źródło: UM Ząbki,
foto: B. Śladowski/

614 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niech nadzieja na nowoczesne państwo, nigdy w nas nie zgaśnie…

Uroczyste obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kobyłce zainaugurowała okolicznościowa Msza Święta w Bazylice Św. Trójcy. Po zakończeniu...

Zamknij