ggg ggg
ggg ggg

Medal PRO MASOVIA dla LGD ZALEW ZEGRZYŃSKI !!!

W ubiegłą sobotę, 7 września na rynku w Popowie Kościelnym (gm. Somianka) odbył się 10. Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw. Jubileuszowa edycja tej niezwykłej imprezy, integrującej mieszkańców siedmiu gmin i trzech powiatów, stanowiła znakomitą okazję do uhonorowania zasług Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński, na czele z jej prezesem Edwardem Trojanowskim.

Tegoroczna edycja Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw (reprezentujących siedem gmin, wchodzących w skład LGD Zalew Zegrzyński), nie tylko ze względu na swoją jubileuszową, dziesiątą edycję była wyjątkowa. Stała się okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń dla osób angażujących się w dotychczasowe edycje festiwalu. W trakcie imprezy wręczono 11 dyplomów uznania. Doceniona została także sama idea festiwalu oraz jej główny inicjator i organizator – LGD Zalew Zegrzyński.
Z ogromną radością przychodzi nam poinformować, że Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński, na czele z jej prezesem Edwardem Trojanowskim wyróżniona została prestiżowym Medalem Pamiątkowym PRO MASOVIA.
Medal ten, nadawany jest przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika osobom, instytucjom i organizacjom za szczególne zasługi w zakresie rozwoju i promocji Mazowsza. LGD Zalew Zegrzyński uhonorowana została Medalem PRO MASOVIA za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz naszego województwa. Gratulujemy!
Na zakończenie przypomnijmy, iż w tegorocznej edycji w atmosferze zabawy rywalizowały ze sobą sołectwa: Dąbrowa Chotomowska (gm. Jabłonna), Somianka Zaszosie (gm. Somianka), Rżyska (gm. Radzymin), Dębe (gm. Serock), Chruściele (gm. Dąbrówka), Kałuszyn (gm. Wieliszew) i Zegrze Południowe (gm. Nieporęt).
Obszerniejsza relacja z X Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw już za tydzień. Niemniej, wszystkim zainteresowanym festiwalową rywalizacją sołectw już dziś spieszymy zakomunikować, iż w Kategorii „Prezentacja Stoiska” zwyciężyło sołectwo Somianka Zaszosie. Z kolei, w Kat. „Smaki, Kuchnia regionalna” pierwsze miejsce zdobył Kałuszyn. Natomiast w Kat. „Występ Sceniczny” zwyciężyło sołectwo Rżyska. Głosami uczestników nagroda publiczności przypadła sołectwu Somianka Zaszosie, a Laureatem Festiwalu zostało sołectwo Dębe (gm. Serock).
Więcej w kolejnym numerze!
/KW/

 

188 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wzruszające uroczystości na pięknie odrestaurowanej Kwaterze Wojennej 1939 r. w Wieliszewie

W związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, Gmina Wieliszew przeprowadziła renowację wojskowej części cmentarza parafialnego, gdzie spoczywają żołnierze...

Zamknij