ggg ggg

Mecenas Polskiej Ekologii w Winnicy (28.02.2012)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy otrzymała  certyfikat i tytuł „Mecenasa Polskiej Ekologii” przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną.
10 lutego w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych XIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Konkurs organizowany jest pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podczas Gali wszystkim nagrodzonym wręczone zostały statuetki i certyfikaty. Wśród 18 firm stowarzyszeń i samorządów, którym Narodowa Rada Ekologiczna przyznała wyróżnienia znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa w Winnicy. Zdobycie tego zaszczytnego tytułu było możliwe dzięki aktywnej postawie i pracy uczniów, rodziców i nauczycieli. Organizowaniem i kierowaniem pracy ekologów z Winnicy, którzy zapracowali na wyróżnienie kieruje Teresa Eksztein. Tytuł „Gminy przyjaznej środowisku” przypadł trzem samorządom. Wybrano też 4 „Firmy przyjazne środowisku”.  15 tytułów i 3 wyróżnienia przyznano szkołom i przedszkolom i stowarzyszeniom w kategorii „promotor ekologii”. Tytułami „Mecenas polskiej ekologii” wyróżniono 18 firm, szkół, stowarzyszeń i samorządów. 6 firm uzyskało laur Europejskiej Nagrody Ekologicznej. Ponadto kilkudziesięciu podmiotom zostało przedłużone prawo używania znaku na kolejny rok w każdej z kategorii. Do zgromadzonych laureatów i uczestników za pośrednictwem telebimu zwróciła się małżonka prezydenta Anna Komorowska. „Liczba wniosków, które spłynęły na konkurs, pokazuje, że ochrona środowiska stała się wśród nas, Polaków, tematem ważnym” – mówiła Anna Komorowska. Zwróciła jednak uwagę, iż wciąż jest w tej dziedzinie wiele do zrobienia. „Jesteśmy na początku drogi, na której końcu jest czyste środowisko „ – podkreśliła prezydentowa. Dodała również, że cieszy liczne grono nauczycieli i wychowawców dzieci i młodzieży zaangażowanych w ekologię. To właśnie ze szkół wpłynęła pokaźna liczba zgłoszeń do Narodowego Konkursu w kategorii promotor ekologii.
 Anna Komorowska pełni  funkcję Przewodniczącej Narodowej Rady Ekologicznej – najwyższego organu Konkursu. 
Bh
Źródło:  Dane Narodowego
Konkursu Ekologicznego

804 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pracownicy Sądu protestują – Prezes nie znajduje uzasadnienia decyzji Ministerstwa (28.02.2012)

„Mam duże wątpliwości natury konstytucyjnej, co do tego by minister sprawiedliwości jednym podpisem miał uprawnienie do zniesienia ponad 1/3 Sądów...

Zamknij