ggg ggg
ggg

MDK Wołomin

WUTW – inauguracja roku akademickiego 2017/2018

fot7

Październik to miesiąc, kiedy studenci powracają na uczelnie, aby ponownie zasiąść w ławkach podczas wykładów. Również i nasi studenci z Wołomińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się w miniony czwartek, 5 października na inauguracji roku akademickiego 2017/2018. Na wydarzeniu nie zabrakło władz miasta, zaproszonych gości, zarządu uniwersytetu, prasy oraz licznie przybyłych słuchaczy. Zwieńczeniem inauguracji był występ piosenkarki Danuty Stankiewicz.
W tegorocznym planie wykładowym WUTW znajduje się wiele ciekawych tematów z dziedziny historii, prawa, medycyny, geografii czy muzyki. Również zostały zaplanowane spotkania z ciekawymi osobami. Program jest interesujący i różnorodny – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
Mamy nadzieję, że nowy rok akademicki będzie dla słuchaczy WUTW pracowity, pełen interesujących spotkań i ciekawych zdarzeń.

fot5

 

Wołomińskie Wieczory Filmowe – nowy sezon

 

fot1

Po wakacyjnej przerwie powrócił cykl WOŁOMIŃSKICH WIECZORÓW FILMOWYCH, czyli kameralnych spotkań miłośników kina przy dobrym filmie. Od samego początku powstania cyklu ciekawostki na temat projekcji oraz merytoryczną dyskusję prowadzi Ewelina Dzięcioł.
W piątkowy wieczór (6 października) zaproponowaliśmy Państwu kino HOLLYWOOD. Był to strzał w dziesiątkę, zainteresowanie wydarzeniem było duże- może to za sprawą filmów, może atmosfery. Zaprezentowane filmy „Śmietanka Towarzyska” oraz „Casablanca” to dwie kompletnie inne projekcje, z dwóch różnych epok, a jednak znalazły wspólny mianownik i zostały wyświetlone na jednym wieczornym spotkaniu – Ci co byli z pewnością wiedzą dlaczego.
Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z filmem – 24 listopada.

 

Inauguracja czwartego roku akademickiego WOŁOMIŃSKIEGO UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO

 

fot2

 

W minioną sobotę, 7 października w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Wołomińskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W tym roku do grona studentów dołączyło 20 nowych adeptów nauki, którym indeksy wręczyła Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. Wykład inauguracyjny pt. „Podróże małe i duże” poprowadził podróżnik i redaktor Andrzej Pasławski.
Podczas tegorocznych spotkań młodych studentów zostaną poruszone tematy z dziedziny medycyny, zoologii, chemii, fizyki, geografii oraz neuronauki. Zaplanowane są również dwie wycieczki wyjazdowe – zimą do Domu Zagadek w Warszawie oraz wiosną do Sinfonii Varsovia. Najbliższe spotkanie uniwersytetu odbędzie się w sobotę, 25 listopada, gdzie podczas wykładu dzieci poznają tajniki ludzkiego mózgu, dowiedzą się, dlaczego się boimy, gniewamy i lubimy.

fot3

fot4

302 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Promyki” promienieją w Korei

Koncerty w Seulu i półmilionowym Cheonanie przed kilkudziesięciotysięczną publicznością, drugie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację w trakcie ulicznej parady,...

Zamknij