ggg
ggg ggg

Matura w czasie epidemii

Około 272 000 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2019/2020, przystąpiło do egzaminu maturalnego.

 

Harmonogram matur

Sesja maturalna rozpoczęła się 8 czerwca (poniedziałek) rano od egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, po południu przeprowadzony został egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

9 czerwca (wtorek) rano – egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu – z języka łacińskiego i kultury antycznej.

10 czerwca (środa) rano – egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu – z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

11 czerwca (czwartek) obchodzone jest Boże Ciało, w tym dniu nie ma egzaminów. Nie będzie ich także 12 czerwca (piątek).

15 czerwca (poniedziałek) rano – egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, a po południu – z filozofii.

16 czerwca (wtorek) rano – egzamin z biologii, a po południu – z wiedzy o społeczeństwie.

17 czerwca (środa) rano – egzamin z chemii, po południu – z informatyki.

18 czerwca (czwartek) rano – egzamin z języka niemieckiego na poziomie podstawowym, o południu – z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

19 czerwca (piątek) rano – egzamin z geografii, po południu – z historii sztuki.

22 czerwca (poniedziałek) rano – egzamin z języka włoskiego na poziomie podstawowym i egzamin z języka łemkowskiego, po południu – z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym.

23 czerwca (wtorek) rano – egzamin z języka francuskiego na poziomie podstawowym, po południu – z języka francuskiego na poziomie rozszerzonym.

24 czerwca (środa) rano – egzamin z fizyki, po południu – z historii.

25 czerwca (czwartek) rano – egzamin z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym, po południu – z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym.

26 czerwca (piątek) rano – egzamin z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym, po południu – z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym.

29 czerwca (poniedziałek) rano – egzaminy z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) i z języka kaszubskiego, po południu – z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym i z historii muzyki.

29 czerwca – egzaminy z poszczególnych przedmiotów zdawanych w językach obcych przez abiturientów klas dwujęzycznych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br.
Wyniki egzaminu maturalnego w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br.
Egzamin poprawkowy dla tych maturzystów, którzy nie zdadzą jednego z egzaminów obowiązkowych odbędzie się 8 września, jego wyniki zostaną podane do 30 września.

202 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o pomoc

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją...

Zamknij