ggg ggg

Marek Tomasz Markowski nowym naczelnikiem w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie

Z dniem 1 lutego 2019 r. nastąpiły kolejne zmiany w kierownictwie starostwa wyszkowskiego. Nowym naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Dróg Publicznych Starostwa został Marek Tomasz Markowski, który obejmie funkcję po dotychczasowym naczelniku – Ryszardzie Sędziaku.

Marek Tomasz Markowski został od 1 lutego nowym naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Przypomnieć należy, że funkcję naczelnika tego wydziału pełnił wcześniej – był pracownikiem naszego starostwa w latach 2005 – 2011. W okresie od 2011 roku do chwili objęcia stanowiska w starostwie był kierownikiem Wydziału Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu. Zgodnie z art. 22. ustawy o pracownikach samorządowych uzyskał możliwość przeniesienia pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego.
„Wydział Inwestycji i Dróg Publicznych to jedna z newralgicznych komórek powiatowego urzędu, nadzorująca m.in. odśnieżanie, utrzymanie dróg i zieleni oraz powiatowe inwestycje, związane nie tylko z infrastrukturą drogową. Dotychczasowy naczelnik Ryszard Sędziak, który od 26 września 2011 roku zarządzał tą strategiczną komórką organizacyjną, został przesunięty za porozumieniem stron do pracy w Wydziale Środowiska i Rolnictwa, gdzie będzie odpowiadał za współpracę z organami środowiska i rolnictwa” – poinformowała 4 lutego rzeczniczka Starostwa Powiatowego.
Marek Tomasz Markowski ma 48 lat. Jest mieszkańcem Wyszkowa. Interesuje się turystyką, sportem, muzyką, literaturą faktu, historią.
Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Ma za sobą również szereg kursów i szkoleń z zakresu planowania i realizacji procesów inwestycyjno-budowlanych, zamówień publicznych, pozyskiwania środków zewnętrznych, postępowania administracyjnego. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Jest członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownicatwa.
W swojej karierze zawodowej pracował m.in. w firmach budowlanych na stanowiskach inżyniera budowy i kierownika budowy. Prowadził także własną działalność gospodarczą. W wyszkowskim Starostwie Powiatowym w latach 2005-2011 był naczelnikiem Wydziału Architektoniczno-Budowlanego, pracował też, jako inspektor ds. architektoniczno-budowlanych oraz naczelnik Wydziału Inwestycji i Dróg Publicznych.

/Oprac.J.Cz. info Starostwo Powiatowe/

703 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
VI Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Łochowa

9 lutego 2019 roku w Sali konferencyjnej dworca kolejowego PKP odbyły się VI Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Łochowa pod honorowym patronatem...

Zamknij