ggg

Manewry służb ratownictwa wodnego „ZALEW ZEGRZYŃSKI 2017”

Doroczne ćwiczenia służb ratownictwa wodnego, okazją do spotkania samorządowców z regionu Zalewu Zegrzyńskiego

 

900Stało się już tradycją, że wraz z rozpoczynającymi się wakacjami, przedstawiciele służb ratowniczych oraz samorządowcy z regionu Zalewu Zegrzyńskiego, spotykają się w Wolicy (gm. Radzymin) na podsumowaniu trzydniowych manewrów z zakresu ratownictwa wodnego.
Oficjalne podsumowanie dorocznych manewrów służb ratownictwa wodnego z rejonu Zalewu Zegrzyńskiego, połączone ze spotkaniem integracyjnym samorządowców z terenu powiatu wołomińskiego i legionowskiego, odbyło się w piątek, 23 czerwca na terenie Portu Jacht Klubu Politechniki Warszawskiej w Wolicy (gm. Radzymin).
Ćwiczenia, organizowane z inicjatywy Andrzeja Siarny – prezesa OSP St. Załubice, prowadzone były na akwenie Zalewu Zegrzyńskiego, na wysokości ujścia rzeki Rządzy. Polegały one na przetrenowaniu ewakuacji osób poszkodowanych z wody na jednostki pływające wraz z symulacją udzielania pierwszej pomocy.
Finał ćwiczeń połączono z posiedzeniem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Wołomińskiego, której przewodniczy starosta Kazimierz Rakowski. W skład komisji wchodzą przedstawiciele m.in. policji, straży pożarnej, prokuratury czy Rady Powiatu.
Jak co roku wydarzenie było doskonałą okazją do pokazania swoich umiejętności przez strażaków jednostek OSP (Stare Załubice, Radzymin) i PSP Wołomin, a także przeglądu parku maszynowego.
Tegoroczną symulację akcji, obok samorządowców (finał ćwiczeń stanowił bowiem okazję do spotkania i rozmów dla samorządowców z terenu powiatu wołomińskiego i legionowskiego),
obserwował również Komendant Powiatowy PSP w Wołominie mł. bryg. mgr inż. Andrzej Wysocki.
Szczególne słowa uznania za organizację manewrów kierujemy do dh Andrzeja Siarny oraz komandora YKPW Port Wolica – Mirosława Karbowskiego.
/opr. R.L., foto: Starostwo Powiatowe w Wołominie/

 

1 917 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczystość z okazji setnej rocznicy „kryzysu przysięgowego” w Białobrzegach

Delegacja Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej, uczestniczyła w obchodach 100. rocznicy „kryzysu przysięgowego”. Uroczystość na terenie jednostki...

Zamknij