ggg ggg ggg

Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku – Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

9 października w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie, odbyła się uroczystość rozpoczęcia kolejnego już, szóstego roku akademickiego.

Tegoroczna inauguracja wystartowała punktualnie o 16:00. Na wstępie, wszyscy uczestnicy mogli usłyszeć dwójkę utalentowanych instruktorów ogniska muzycznego, którzy wprowadzili przyjemną atmosferę w Sali Widowiskowej Imienia Ignacego Jana Paderewskiego. Anna Rudawska, zagrała na skrzypcach, przy akompaniamencie Adama Maksymienko, który swoją grą na akordeonie, przeniósł słuchaczy ŁUTW w czasie.
Następnie nastąpiło uroczyste przywitanie gości, przez Burmistrza Miasta Łochów, Pana Roberta Gołaszewskiego. Jako gospodarz, podkreślał, że: „Dzisiejsze spotkanie wśród tylu słuchaczy, to ważna decyzja wyjścia z domu, aby poszerzać swoje horyzonty i wiedzę właśnie w Łochowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku”. Swoje słowa skierował do Pani Anety Kowalczyk, gratulując jej jako koordynatorowi Uniwersytetu, prowadzenia już od pięciu lat tak licznej i tak zorganizowanej grupy studentów. Akurat studenci ŁUTW, czują się w Łochowskim Ośrodku Kultury, jak w drugim domu. Pani Aneta ma wulkan pomysłów, wulkan który od pięciu lat jest tak samo aktywny – cytuję za Panem Burmistrzem. Kolejne słowa do słuchaczy skierował Kierownik ŁUTW oraz Dyrektor Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie, Pan Artur Lis. Gratulował wytrwałości, ponieważ przez pięć lat, Łochowski Uniwersytet został jednym z najliczniejszych i najlepiej zorganizowanych uniwersytetów w skali kraju. Studentów natomiast ciągle przybywa i tak, rozpoczęcie szóstego roku akademickiego, przyniosło kolejne uroczyste rozdanie indeksów nowym uczestnikom. Oprócz indeksów, każdy student otrzymał jako nagrodę, książkę która jest przekrojem 50 lat Miasta Łochów.
Łochowscy studenci chętnie uczestniczą we wszystkich dostępnych zajęciach, stąd też w środowe popołudnie, mogliśmy usłyszeć wykład poprowadzony przez instruktora Pana Stanisława Dołżyka – w rytmie tanga. Oczywiście po teorii przyszedł czas na praktykę, na scenie Pan Stanisław wystąpił razem z partnerką, Panią Anną Swintalską. Zaprezentowane zostały różne style tego pięknego tańca, słuchacze ŁUTW mogli podpatrzeć kroki, które na pewno sami chętnie wykorzystają na najbliższych zajęciach. Część artystyczną zamykało podsumowanie pięciu lat działalności Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sala kinowa zaprezentowała swoje możliwości, poprzez obraz i dźwięk. Na dużym ekranie zobaczyliśmy wiele pięknych chwil, które Pani Aneta miała przyjemność zorganizować studentom. Liczne wyjazdy, wspólne wydarzenia w MiGOK, warsztaty, spotkania, to wszystko wpływa na świetną atmosferę tworzoną przez ludzi i dla ludzi. Uwieńczeniem tego wspaniałego wieczoru była słodka niespodzianka, jubileuszowy tort ufundowany przez Panią Agnieszkę Szewczyk.
Podsumowując, kolejny już, szósty rok przed nami. Studentów ciągle przybywa, Łochowski Uniwersytet prężnie się rozwija, Pani Aneta Kowalczyk, koordynator, dba o to, aby studenci nie czuli się jak na nudnych wykładach, co widać po pełnych listach obecności na zajęciach. Życzymy, co najmniej kolejnych pięciu pięknych lat dla Uniwersytetu.

/Daniel Strąk/

 

579 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Środki na wyposażenie pracowni informatycznej w SP 1

Burmistrz Jerzy Bauer przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta Anny Wilczyńskiej podpisał umowę na dofinansowanie pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej Nr 1....

Zamknij