ggg ggg

List Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego do Mieszkańców Gminy Wyszków

Drodzy Państwo,
Święta Wielkanocne to w polskiej tradycji symbol życia i nadziei. I choć tegoroczne święta będą inne od tych, do których przywykliśmy, bez rodzinnych spotkań, udziału w nabożeństwach, spacerów i odwiedzin, niech pozostaną symbolem wiary w jak najszybszy powrót do normalnego życia. Bardzo Państwa proszę i zachęcam, byśmy utrzymali izolację i spędzili te świąteczne dni w swoich domach.
Dziękuję Wyszkowiankom i Wyszkowianom za dojrzałość obywatelską, za solidarność, za świadomość, że jesteśmy za siebie wzajemnie odpowiedzialni. Tym, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią i jej skutkami – z głębi serca dziękuję i chylę czoła. Tym, którzy pozostają w domach, również dziękuję za cierpliwość i zrozumienie. I choć smutno mi dziś patrzeć w drodze do pracy na opustoszałe ulice mojego miasta, zwykle tętniącego życiem, proszę i apeluję o rozsądek oraz przestrzeganie wszystkich zakazów.
Zdajemy sobie sprawę z bardzo trudnej sytuacji, w jakiej znajdują się firmy z wielu branż, zagrożonych skutkami gospodarczymi pandemii i analizujemy, w jaki sposób będziemy mogli pomóc naszym lokalnym przedsiębiorcom. Skutki kryzysu gospodarczego dotkliwie bowiem uderzą także w finanse samorządowe. Z pewnością czekają nas zmiany w kalendarzu wydarzeń gminnych, będziemy proponować rozwiązania ograniczające wydatki gminne do tych niezbędnych. Będziemy podejmować działania, które zgodnie z prawem pozwolą nam wspierać lokalne firmy.
Szanowni Państwo, choć nieco inne, ale niech te Święta będą wypełnione serdecznością, dobrem, rodzinną miłością. Te ostatnie dni pokazują, że tego dobra jest w nas moc – czynimy je robiąc seniorom zakupy, szyjąc maseczki, ofiarowując swój czas, pieniądze i pracę na rzecz walki z pandemią. Dziękuję za to, jestem dumny z mieszkańców mojej Gminy. Zapamiętamy te świąteczne dni inaczej, ale trzymajmy się tej wielkanocnej nadziei na zwycięstwo światła nad mrokiem. Spokojnych i zdrowych Świąt Kochani!

Grzegorz Nowosielski

183 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Projekt upamietniający 100. rocznice urodzin św. Jana Pawła II

Vere papa mortuis est (Zaprawdę, Papież nie żyje) – miał powiedzieć piętnaście lat temu kamerling Eduardo Martinez Somalo chwilę po...

Zamknij