ggg ggg

Lipa gospodarzem dożynek gminnych Pułtuska

Od połowy sierpnia do początków września w całym regionie obchodzone są niezwykle uroczyście dożynki. Dożynki Gminy Pułtusk odbyły się 3 września 2017 r. w sołectwie Lipa.

 

fot1

Podziękowania dla rolników rozpoczęto, jak to jest w zwyczaju – korowodem z darami ziemi, które następnie spoczęły na stole wzdłuż sceny i zostały w trakcie Mszy Świętej polowej poświęcone przez duszpasterzy. Mszę celebrowali: proboszcz parafii Św. Krzyża w Pułtusku ks. Janusz Zdunkiewicz, ks. Sławomir Stefański, ks. Łukasz Zdunkiewicz. Zebranych powitał burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz. Wśród gości życzenia rolnikom złożyli m.in.: minister Henryk Kowalczyk, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Witold Chrzanowski, wicestarosta Beata Jóźwiak, sołtys wsi Lipa Magdalena Kubecka. Starostami dożynkowymi byli Grażyna i Stanisława Dorobińscy, którzy wraz z samorządowcami gminy podzielili się z mieszkańcami dożynkowym chlebem. Po części oficjalnej wystąpił zespół „Senioritki” i z koncertem Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Pułtusku. Ku uciesze widzów rozegrano konkurencje Turnieju Sołectw o nagrodę Burmistrza Miasta Pułtusk, które wygrało sołectwo Lipniki Nowe, sołectwa Przemiarowo i Grabówka – wspólnie zajęły miejsce drugie, a trzecie miejsce gospodarze, czyli sołectwo Lipa. Zwycięscy otrzymali również biała, śliczną kózkę, jako nagrodę niespodziankę. Kolejnym punktem obchodów było rozegranie Mistrzostw Gminy Pułtusk w wyciskaniu odważnika 17,5 kg. Wygrał Marek Ochtabiński z Pułtuska, następnie Piotr Godlewski również z Pułtuska oraz Stanisława Nalewajk z Nowego Niestępowa. Obchody zakończył koncert grupy JOKER i zabawa taneczna Dj Hiszpana.
/KW/

 

478 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Umowa na kanalizację w Budziskach podpisana

W związku z podjęciem przez Gminę Łochów realizacji inwestycji „Budowa kanalizacji sanitarnej w Budziskach - etap II” finansowanej ze środków...

Zamknij