ggg ggg

Leszczydół Działki ma nową drogę!

Dobiegła końca inwestycja Gminy Wyszków polegająca na przebudowie drogi gminnej w miejscowości Leszczydół Działki.

I etap inwestycji obejmował wykonanie jezdni z kostki brukowej o długości 947 metrów, zjazdów i utwardzenia, odwodnienia, pobocza z kruszywa, przepustu pod drogą, oznakowania, a także nasadzenie trzech drzew. Wartość zadania opiewała na kwotę 1.027.834 zł, z czego 98.800 zł dofinansowano z budżetu Województwa Mazowieckiego.
W etapie drugim wykonana została jezdnia z asfaltu o długości 785,5 metra, zjazdy o nawierzchni z kostki brukowej, chodnik i dojścia do furtek. Podobnie jak w I etapie prac utwardzono pobocza z kruszywa, zrobiono przepusty pod zjazdami i oznakowanie. Dodatkowo mieszkańcy sołectwa będą mogli cieszyć się również trawnikami i nowymi nasadzeniami drzew wzdłuż drogi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przebudowano także linię niskiego napięcia. Ta część prac kosztowała samorząd 1.351.079,23 zł, a koszty te w całości pokryte zostały z budżetu Gminy Wyszków.
Uroczyste otwarcie drogi odbyło się 6 listopada 2019 roku. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wyszkowie na czele z Zastępcą Burmistrza Wyszkowa Anetą Kowalewską i Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Bezpieczeństwa Adamem Mrozem, Radni Rady Miejskiej w Wyszkowie: Monika Bieżuńska i Bogdan Kuchta, proboszcz parafii św. Rodziny ks. Kazimierz Wądołowski, sołtys Henryk Borkowski i mieszkańcy sołectwa Leszczydół Działki.
/Info/

341 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
IX Mistrzostwa Powiatu Wyszkowskiego w Szachach

Dla szachisty każda partia szachowa to święto. Zagrali o Mistrzostwo Powiatu Wyszkowskiego w Narodowe Święto Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości można...

Zamknij