ggg ggg ggg

Legenda Polskiego Radia w Tłuszczu!

5 kwietnia w ramach Tłuszczańskiego Klubu Historycznego w Bibliotece Publicznej odbyła się prezentacja książki „Zofia Solarzowa – Życie Spełnione. Pisma Społeczne i Literackie”.

DSC_0820

Gościem spotkania był autor opracowania dwóch tomów dzieł Solarzowej – Andrzej Sowa. Ten znany dziennikarz, od 40 lat związany z Polskim Radiem, przez blisko trzy godziny odpowiadał na pytania licznie zgromadzonej publiczności. Dyskusja toczyła się wokół m.in. dziejów dworu w Miąsem i jego właścicieli, małżeństwa Symonowiczów, którzy na początku XX wieku adoptowali małą Zosię, późniejszą organizatorkę pierwszych uniwersytetów ludowych. Redaktor Sowa, jako wspaniały gawędziarz, ze swadą odkrywał przed publicznością nieznane dotąd karty z dziejów okolic Tłuszcza. Swoją opowieść przeplatał anegdotami dotyczącymi pracy nad książką, pracy w radio i osobistymi wspomnieniami związanymi z naszą okolicą.
Spotkanie Tłuszczańskiego Klubu Historycznego zorganizowane w Bibliotece Publicznej okazało się wielkim sukcesem. Przybyło blisko 50 mieszkańców zaintrygowanych lokalnymi dziejami. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania wielu zakupiło książki dotyczące Zofii Solarzowej. Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, dziękując redaktorowi Sowie za przybycie, wręczył mu pamiątki związane z gminą m.in. film fabularno – dokumentalny „Siewba-fenomen XX wieku”.

Spotkania Tłuszczańskiego Klubu Historycznego są wstępem do przyszłorocznych obchodów stulecia Gminy Tłuszcz.

1 090 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
BLACKOUT

9 i 10 kwietnia w Miejskim Domu Kultury dominował teatr. A dokładnie 10 teatrów. Każdy inny, i jak powiedziała Przewodnicząca...

Zamknij