ggg ggg ggg ggg

„Lecz ludzi dobrej woli jest więcej” – Wspaniały Koncert Charytatywny dla Ukrainy!

W czwartkowe popołudnie, 10 marca społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Ząbkach zorganizowała wspaniały Koncert Charytatywny dla Ukrainy. Wzruszające wydarzenie odbyło się pod hasłem „Lecz ludzi dobrej woli jest więcej”.

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. F. Kleeberga stało się to, że we wszystkich wyjątkowych chwilach placówce udaje się jednoczyć społeczność Ząbek.
Tak było i tym razem. Na zaproszenie odpowiedzieli nie tylko uczniowie szkoły oraz ich bliscy, ale również absolwenci, ich rodziny i przyjaciele naszej placówki.
Sala gimnastyczna z trudem pomieściła licznie zgromadzonych gości, którzy przyszli wysłuchać utworów muzycznych, czy recytacji przepięknych wierszy. Można było również podziwiać taneczne pokazy, skosztować ukraińskich potraw, a nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę w ramach Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej „Pomoc dla Ukrainy”.
Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił przedstawiciel Kancelarii Wiceprezesa Rady Ministrów, który w imieniu p. Jacka Sasina odczytał list z podziękowaniem za kształtowanie postawy odpowiedzialności wobec najbardziej potrzebujących.
Szkolne zaproszenie przyjął również Wiceminister Rozwoju i Technologii p. Piotr Uściński, który w krótkim przemówieniu podziękował wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie w pomoc ofiarom wojny oraz wyraził nadzieję na rychłe zakończenie działań zbrojnych.
Burmistrz naszego miasta, pani Małgorzata Zyśk zwróciła się z podziękowaniami do wszystkich mieszkańców Ząbek. Zauważyła, że w pomoc angażuje się bardzo wiele osób. Zbiórki charytatywne prowadzone są we wszystkich szkołach i parafiach, a transporty z darami systematycznie wyruszają na Ukrainę.
Wszystkich uczestników ogarnęło wielkie wzruszenie szczególnie wtedy, kiedy udało nam się połączyć z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami przebywającymi w Busku (miejscowości położonej między Lwowem, a Kijowem). Wiele osób nie kryło wzruszenia, gdy dzieci zaintonowały hymn Ukrainy, a w naszej sali odpowiedział śpiew zgromadzonych przedstawicieli tego ogarniętego wojną narodu.
Na zakończenie koncertu odśpiewano wspólnie „Modlitwę o pokój”. Niech jej słowa: „Ześlij, proszę, pokój na cały świat” jak najszybciej się wypełnią.
W imieniu organizatorów pięknie dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia zaszczycili szkołę swoją obecnością. Za każdy gest serca, dobre słowo, troskę wobec naszych przyjaciół i uczniów z Ukrainy, za każdą łzę – dziękujemy!
Serdeczne podziękowania składamy również każdemu, kto zaangażował się w organizację tego wydarzenia: dyrekcji, nauczycielom, naszym młodym wykonawcom, ich rodzicom, absolwentom i przyjaciołom naszej szkoły, a także wszystkim wolontariuszom oraz firmie „Elbar”, która przygotowała i przekazała na rzecz akcji ciepły posiłek.
Jak przyznają organizatorzy, nie poradzilibyśmy sobie bez pomocy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy przygotowali pyszne wypieki, przekąski, sałatki, placki, obsługiwali kawiarenkę, zbierali datki do puszek. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym uczniom i ich rodzicom za to nieocenione wsparcie!
W imieniu redakcji przyłączamy się do podziękowań, a Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. F. Kleeberga w Ząbkach gratulujemy zrealizowania tak pięknego i szczytnego przedsięwzięcia.

/opr. KW; źródło: SP nr 1 Ząbki/

1 130 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W lirycznej podróży przez życie kobiety…

– Rozmowa z poetką Jadwigą Szczurowską, mieszkanką Radzymina, autorką czterech zbiorów wierszy, w tym najnowszego pt. „W przędzy życia Wy”,...

Zamknij