ggg
ggg ggg

Lato z MDK

Wydawać by się mogło, że miesiące wakacyjne to czas odpoczynku. Ale nie od kultury! W Miejskim Domu Kultury w Wołominie pracujemy na pełnych obrotach.

 

fot1Trwający od początku wakacji cykl sobotnich pokazów „Kina Letniego” na Placu 3 Maja i piątkowe koncerty Parkogrania” na skwerze Wodiczki, na dobre wpisały się w letni, wołomiński kalendarz i mają już swoich stałych odbiorców.
Nowością tegorocznej, wakacyjnej oferty był plenerowy spektakl teatralny. To takie wakacyjne spotkanie z teatrem, do którego przychodzi się w klapkach i spodenkach, można też przyjechać na rowerze. Spektakl pt. „Sztuczki” w wykonaniu teatru „Pijana Sypialnia” z Warszawy zachwycił wołomińską publiczność, która licznie przybyła na skwer Wodiczki.

Nie zapominamy również o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Przez pierwsze dwa tygodnie wakacji prowadziliśmy akcję „Lato w mieście”, w której uczestniczyło 50 dzieci. Był basen, park linowy, kino, Centrum Nauki Kopernik, Farma Iluzji, Kolorado i co najważniejsze – szczęśliwe buźki naszych uczestników.
Z myślą o najmłodszych zaprosiliśmy również Teatr TRIP, który w ostatnią niedzielę lipca zaprezentował na skwerze Wodiczki przepiękne przedstawienie połączone z rodzinnymi animacjami.
To za nami… a przed nami, jeszcze jedna projekcja filmowa: 5 sierpnia o godzinie 21.00 zobaczymy najnowszy film Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”. Natomiast w ramach „Parkogrania” zapraszamy na dwa ciekawe koncerty, 11 sierpnia wystąpi wschodząca gwiazda indie-pop Edyta Górecka, a dwa tygodnie później (19 sierpnia) bluesowa Drabina Jakuba Trio.

Okres letni to również okres imprez plenerowych. Przed nami dwa duże wydarzenia. Festyn Letni w Ossowie (15 sierpnia), którego motywem przewodnim będzie muzyka disco polo. Usłyszymy wołomińskich wykonawców tego, jakże popularnego ostatnio, gatunku muzycznego: Macieja Kuśmierza znanego jako „Maczo” i Edytę Przytulską pseudonim „Cayra”. Gwiazdą wieczory będzie wokalista zespołu „Akcent” Zenon Martyniuk. Na zakończenie festynu odbędzie się show laserowe z muzyką na żywo.
Natomiast, 27 sierpnia zapraszamy na Dożynki Diecezjalne Powiatowo-Gminne, które odbędą się na terenie OSIR „HURAGAN”. Na scenie zobaczymy m.in. Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI, Kabaret Czwarta Fala oraz Patrycję Markowską z zespołem.

Współpracujemy również przy organizacji sierpniowych uroczystości patriotyczno – religijnych. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Patriotyczno-Edukacyjnym „Pamięć” organizujemy obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Patronat nad uroczystościami objęła Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. W programie: widowisko historyczne, złożenie kwiatów przy tablicy łączniczki Marii Teresy Bartnik oraz Msza Święta w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
Wspieramy również organizacje obchodów 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej „Cud nad Wisłą”, które odbędą się w Ossowie w dniach 14 i 15 sierpnia.

Dodatkowo cały czas pracujemy nad stworzeniem nowej oferty edukacyjnej i zapraszamy mieszkańców do aktywnego włączenia się w jej tworzenie. Czekamy na propozycje zajęć oraz wydarzeń, w jakich chcieliby Państwo wziąć udział. Zapraszamy też osoby uzdolnione artystycznie i kreatywne, chcące podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą oraz dołączyć do grona naszych instruktorów. Do końca sierpnia czekamy na Państwa propozycje, które można zgłaszać do Martyny Matuszak tel. 692 960 333 i Marzenny Szymańskiej tel. 606 659 553.
Efekty naszej wspólnej pracy oraz pełną propozycję zajęć zaprezentujemy w niedzielę, 10 września podczas Dnia Otwartego, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

963 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczystości Święta Policji w wołomińskiej Komendzie

Wczoraj w Wołominie uroczyście obchodzono 98 rocznicę powołania Policji Państwowej. Podinspektor dr Marek Ujazda – Komendant Powiatowy Policji w Wołominie...

Zamknij