ggg
ggg ggg

Lasy Państwowe świętowały w Łochowie

W niedzielę, 18 października 2020 r. w łochowskim parku „Dębinka” z okazji 100. rocznicy utworzenia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie została odsłonięta tablica upamiętniająca to wydarzenie.

Inicjatorem uroczystości w dniu 18 października w Łochowie był Dyrektor RDLP Marek Roman, który na wstępie przypomniał, że w 1920 roku utworzono cztery zarządy okręgowe Lasów Państwowych w: Warszawie, Radomiu, Siedlcach i we Lwowie. W 1924 roku zapadła decyzja o powołaniu przedsiębiorstwa Polskie Lasy Państwowe. W 1925 roku Dyrektorem Warszawskiej Dyrekcji Lasów Państwowych został Adam Loret, który dziewięć lat później, jako Dyrektor Generalny zinwentaryzował i uporządkował zasoby leśne Polski. O roli Adama Loreta w tworzeniu gospodarki leśnej w swoich przemówieniach wspominali również Wiceminister Środowiska Edward Siarka i Dyrektor Generalny LP Andrzej Konieczny.
Dla upamiętnienia tego wydarzenia obok kamienia z tablicą posadzono Dąb Niepodległościowy, poświęcony w 2018 roku przez Papieża Franciszka. Poświęcenia tablicy dokonali: Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk i Biskup senior Antoni Pacyfik Dydycz. Na zakończenie Burmistrz Robert Gołaszewski podziękował leśnikom za decyzję o umieszczeniu rocznicowej tablicy w Łochowie i wspomniał, że to właśnie park „Dębinka” jest doskonałym przykładem na wzorową współpracę pomiędzy Lasami Państwowymi, które są właścicielem gruntów i drzewostanu z samorządem gminy Łochów. Realizację tego zadania gmina rozpoczęła z byłym Nadleśniczym Bogusławem Piątkiem /obecnie zastępca Dyr. Generalnego LP/, a kontynuowała z obecnym Jerzym Derlickim. Powiat Węgrowski na uroczystościach reprezentował członek Zarządu Artur Lis, a Radę Miejską Przewodniczący Sławomir Ryszawa i Radny Emilian Sito.

/Info Gmina Łochów/

404 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej

15 października b.r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się spotkanie z okazji Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z...

Zamknij