ggg ggg

Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile w szkole w Pułtusku

16 listopada uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku uczestniczyli w warsztatach, podczas których uczyli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Zajęcia odbyły się w ramach projektu edukacyjnego – Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile, realizowanego przez operatora od początku bieżącego roku wspólnie z Fundacją Digital University. Honorowy patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Warsztaty Laboratorium Bezpiecznego Internetu_1Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pułtusku kształci dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Uczniowie, którzy z powodu swoich dysfunkcji niejednokrotnie nie są w stanie skoncentrować się na zajęciach prowadzonych tradycyjnymi metodami, korzystają z komputerów, a co za tym idzie również Internetu. Ponieważ zajęcia prowadzone w tym trybie przynoszą dobre efekty, prowadzone są w szkole często. Dlatego też ważnym jest, aby przygotować młodzież do bezpiecznego korzystania ze zdobyczy nowoczesnych technologii.
Jednym z zadań naszego Programu Profilaktyczno – Wychowawczego jest przygotowanie uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów cyfrowych. Obowiązkiem nauczycieli jest wykształcić w młodzieży pożądane postawy i nauczyć, jak bezpiecznie z nich korzystać. Skoro uczniowie coraz więcej swojego wolnego czasu spędzają online chcieliśmy im uświadomić i pokazać jak nieograniczone możliwości daje Internet oraz, że nie kończy się on na serwisach społecznościowych – mówi Olga Sepełowska, nauczycielka w SOSW.
Dzięki warsztatom Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile, dzieci miały dzień pełen atrakcji i pozytywnych przeżyć, którymi dzieliły się z innymi. Tym samym poszerzyliśmy ofertę zajęć o bardziej innowacyjny i atrakcyjny sposób na przekazanie naszym uczniom wiedzy w zakresie tematyki bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a także zaangażowaniem, o czym świadczyła duża aktywność podczas wszystkich warsztatów edukacyjnych. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę o najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z sieci, takie jak: ochrona swoich danych osobowych, tworzenie bezpiecznych haseł, nieotwieranie stron, które mogą okazać się niebezpieczne, zachowanie szczególnej ostrożności podczas zawierania znajomości w Internecie, a my nauczyciele dowiedzieliśmy się jak, w atrakcyjny sposób przekazać uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wiedzę na temat zagrożeń online, zapoznać je z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, udoskonaliliśmy swój warsztat pracy w zakresie nowoczesnych metod przygotowywania uczniów do świadomego użytkowania Internetu – mówi Marta Tetwejer nauczycielka w SOSW.
Laboratorium Bezpiecznego Internetu to program edukacyjny, realizowany
przez T-Mobile Polska we współpracy z Fundacją Digital University. Jego celem jest praktyczne przygotowanie najmłodszych do świadomego i bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, a równocześnie dostarczanie rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom wiedzy oraz rozwiązań, chroniących dzieci przed zagrożeniami, na które mogą natrafić w wirtualnym świecie. Trzon programu stanowią warsztaty, realizowane w mniejszych miejscowościach (do pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców), w szkołach, w których dotychczas tego typu akcje nie były prowadzone. Podczas praktycznych zajęć uczestnicy poznają potencjalne zagrożenia, na które natrafić mogą w sieci, dowiadują się jak je zminimalizować, a przede wszystkim jak radzić sobie w sytuacji ich wystąpienia.
/Info/

3 222 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
VII Łochowska Jesień Poezji „Przystanek Norwid”

W dniach 16-17.11.2017 odbyła się w ramach VII Łochowskiej Jesieni Poezji kolejna edycja Konkursu literackiego Przystanek Norwid. Organizatorami konkursu był...

Zamknij