ggg ggg ggg ggg

Ksiądz Grzegorz Kucharski mianowany został Honorowym Obywatelem Gminy Wieliszew

W niedzielę, 21 czerwca w kościele w Wieliszewie, odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której mieszkańcy i władze gminy podziękowali ks. proboszczowi Grzegorzowi Kucharskiemu za 11 lat posługi kapłańskiej.

Niedzielna Msza Święta zgromadziła w wypełnionym po brzegi wieliszewskim kościele tłumy mieszkańców, przedstawicieli władz samorządowych oraz współpracowników i przyjaciół księdza Kucharskiego.
Mieszkańcy Gminy Wieliszew na czele z wójtem Pawłem Kownackim, podczas wzruszającego nabożeństwa podziękowali ustępującemu proboszczowi parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie za 11 lat posługi kapłańskiej i aktywnej pracy społecznej na rzecz rozwoju parafii oraz gminy.
Ksiądz Grzegorz Kucharski na mocy dekretu biskupa warszawsko-praskiego mianowany został dziekanem Dekanatu Legionowskiego i proboszczem parafii
p.w. św. Jana Kantego w Legionowie.
W uznaniu zasług odchodzącego proboszcza, na wniosek wójta Pawła Kownackiego, Rada Gminy Wieliszew nadała Księdzu Grzegorzowi Kucharskiemu tytuł Honorowego Obywatela Gminy Wieliszew.

/opr. KW, foto: Gmina Wieliszew/

3 057 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij